„Ciekawszych rzeczy od Pawła Grasia można było się dowiedzieć, jedząc z nim kolację”

– Ciekawszych rzeczy od Pawła Grasia można było się dowiedzieć, jedząc z nim kolację w restauracji Sowa i Przyjaciele, bo tam popisał się dużą, fachową wiedzą o wyłudzeniach podatku VAT – powiedział w „Gościu Wiadomości” szef komisji śledczej Marcin Horała z PiS, komentując zeznania byłego rzecznika rządu przed komisją śledczą ds. VAT. – To była prywatna opinia Pawła Grasia, który sam przyznał, że nie jest specjalistą od finansów i VAT-u. W związku z czym jego wiedza na ten temat jest znikoma – stwierdził Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.

Paweł Graś o działaniach mafii VAT-owskiej za rządów PO. Nowe nagranie z Sowy i Przyjaciół

Jest wrzesień 2013 r., od dwóch lat funkcjonuje podwyższony VAT, a mimo to wpływy podatkowe maleją. Na nagraniu, do którego dotarł portal tvp.info,...

zobacz więcej

Paweł Graś zeznawał w czwartek przed komisją śledczą ds. VAT. – Ciekawszych rzeczy od Pawła Grasia można było się dowiedzieć, jedząc z nim kolację w restauracji Sowa i Przyjaciele, bo tam popisał się dużą, fachową wiedzą o wyłudzeniach podatku VAT, o tym, że grupy przestępcze z narkotyków przerzucają się na VAT, bo jest to łatwiejsze i znacznie bardziej opłacalne. I że była alternatywa: albo ścigać oszustów, albo sięgać do kieszeni podatników, podwyższać podatki. Wiemy, że ówczesna władza wybrała tę drugą opcję – powiedział w „Gościu Wiadomości” szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała z PiS.

– Wiadomo, że to nagranie jest uzyskane w wyniku przestępstwa – powiedział Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej. – Sam pan przewodniczący powiedział, że zeznanie Pawła Grasia niczego do śledztwa nie wniesie, i faktycznie – przyznał. – To były prywatne rozmowy, które zostały nielegalnie nagrane. I to była prywatna opinia Pawła Grasia, który rzeczywiście nie jest specjalistą - sam przyznał, że nie jest specjalistą - od finansów i VAT-u. W związku z czym jego wiedza na ten temat jest znikoma – stwierdził polityk Nowoczesnej.

W listopadzie 2018 r. portal tvp.info ujawnił nagrania rozmów polityków PO, w tym Pawła Grasia, w restauracji Sowa i Przyjaciele. W 2013 r. ówczesny rzecznik rządu mówił, że „absolutnie nie opłaca się już produkcja narkotyków, tylko VAT”.

– Dzisiaj to jest złoto, jutro pręty stalowe, pojutrze wapno, potem olej rzepakowy, potem wiesz, ku**a, każdy towar, absolutnie wszystko możesz... – tłumaczył kolegom Paweł Graś.

źródło:
Zobacz więcej