RAPORT

Kampania 2020

Indie: 50 tys. dziewczynek ginie miesięcznie w wyniku aborcji selektywnej

Badania przeprowadzone na zlecenie indyjskiego rządu pokazują, że aż 21 mln dziewczynek jest niechcianych przez swoje rodziny (fot. REUTERS/Jayanta Dey)

Amerykańska organizacja pro-life Alliance Defending Freedom poinformowała, że każdego miesiąca w Indiach dokonuje się aborcji ok. 50 tys. dziewczynek. Przyczyną jest płeć dzieci.

Aborcja w czasie porodu? Szokujący projekt w USA

Należąca do partii Demokratów Kathy Tran przedstawiła szokujący projekt dotyczący przerywania ciąży. Zgodnie z tym, co zaproponowała, aborcję...

zobacz więcej

– W naszym kraju 50 tys. dzieci jest abortowanych każdego miesiąca z jednego tylko powodu: są dziewczynkami, a nie chłopcami – alarmuje Tehmina Arora, dyrektor indyjskiego oddziału Alliance Defending System. Podkreśliła, że także dziewczynki, które przychodzą na świat, padają często ofiarą przemocy i różnych form dyskryminacji ze względu na płeć.

Portal obrony życia lifenews.com podał, że w ciągu dwóch ostatnich dekad w Indiach zabito 60 mln dziewczynek w wyniku aborcji wybiórczej ze względu na płeć. Z kolei badania przeprowadzone na zlecenie tamtejszego rządu pokazują, że aż 21 mln dziewczynek jest niechcianych przez swoje rodziny.

Z myślą o ratowaniu zagrożonych aborcją dzieci Alliance Defending Freedom rozpoczęła 3 lata temu kampanię #VanishingGirls (Znikające Dziewczynki), mającą na celu zwrócenie uwagi światowej opinii publicznej na ten problem i zaprzestanie instrumentalizacji badań prenatalnych, które są wykorzystywane jako pretekst do przyzwolenia na zabijanie dzieci.

źródło:
Zobacz więcej