RAPORT

Kampania 2020

Pierwsza podwodna restauracja w Europie [WIDEO]

Ta szczególna restauracja mieści się na skalistych brzegach Lindesnes w Norwegii (fot. arch. PAP/TOR ERIK SCHRODER)

To pierwsza podwodna restauracja w Europie: Under w Norwegii. Zachwyca nie tylko wykwintne menu. Nade wszystko to uczta dla oka. Gość ma tu możliwość podziwiania podwodnego świata, który jest na wyciągnięcie ręki.

Otwarto pierwszą na świecie podwodną willę na Malediwach [WIDEO]

Na jednej z wysp Malediwów otwarto pierwszą na świecie podwodną willę. Znajduje się pięć metrów pod powierzchnią wody i można z niej oglądać...

zobacz więcej

Zanurzona w lodowatych wodach Morza Północnego restauracja Under jest pierwszą restauracją w Europie, która pozwala na wyjątkową kolację z norweskim ekosystemem morskim w tle, tuż za szybą... Zaprojektowane, aby idealnie wtopić się w środowisko wodne Morza Północnego, z surową strukturą gotową pomieścić rośliny, muszle – to architektoniczne UFO zostało wykonane przez studio Snøhetta.

Ta szczególna restauracja mieści się na skalistych brzegach Lindesnes w Norwegii, 400 km od Oslo.

Kolacja w takim wnętrzu to uderzający spektakl, który ewoluuje nie tylko w ciągu dnia, ale także w ciągu zmieniających się pór roku, fal i ryb, które tam się pojawiają. Z zewnątrz restauracja wygląda tak, jakby podłużny, drewniany budynek zsunął się do morza i tylko jeden jego koniec wystawał nad powierzchnię.

W środku zaś wszystko spowite jest w morskiej, turkusowej poświacie. Proste, drewniane krzesła i stoły, a w tle restauracyjnej sali szklana tafla, zapraszająca do przyglądania się temu, co tak naprawdę dzieje się na dnie morza.

(fot. PAP/NTB)

Roboty zamiast kelnerów. Restauracja przyszłości otwarta w Szanghaju

Chińska grupa Alibaba otworzyła w Szanghaju restaurację, w której nie ma kelnerów, a gości obsługują roboty. Klienci potrzebują smartfona, bez...

zobacz więcej

A co znajdziemy w karcie? Zdobywca dwóch gwiazdek Michelina, szef kuchni Nicolai Ellitsgaard (dawniej szef restauracji Maltid w Kopenhadze), dzierży ster w tutejszej kuchni. Korzystając z lokalnego rybołówstwa i produktów małych regionalnych producentów, oferuje innowacyjne i zdecydowanie nordyckie menu degustacyjne: brązowa głowa kraba ze śmietaną, karmelizowana kapusta z wędzonymi przegrzebkami, mus ananasowy z wędzonymi gruszkami i granita ze smakiem lasu.

Wszystko do spróbowania na pięknej skandynawskiej ceramice z wybornymi winami odpowiednio dobranymi przez sommeliera Jeffersona Goldringa.

Wydaje się, że ta restauracja powinna się znaleźć na trasie wszystkich, którzy tego lata planują podróż do Norwegii.

źródło:
Zobacz więcej