RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Kruk, Mazurek i Solis na liście kandydatów PiS do PE w okręgu lubelskim

Posłanka i wicemarszałek Sejmu Elżbieta Kruk, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek oraz radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Solis otwierają listę kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim. 26 maja Polacy wybiorą 52 europosłów.

Beata Szydło przedstawiła kandydatów PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. „Znane nazwiska”

Wicepremier Beata Szydło, eurodeputowany Ryszard Legutko i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki otwierają listę kandydatów PiS w wyborach do...

zobacz więcej

Na czwartym miejscu listy znalazła się radna Barbara Barszczewska, na piątym – poseł Krzysztof Szulowski, a na szóstym – poseł Sławomir Zawiślak.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: senator Andrzej Stanisławek z Porozumienia oraz członek zarządu województwa Sebastian Trojak z Solidarnej Polski.

Listę zamykają: Ewa Szałachwiej oraz poseł Marcin Duszek.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do PE. Wśród „jedynek” są m.in. minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga.

Natomiast wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Dotychczas PiS przedstawiło pełną listę kandydatów startujących do PE z Podkarpacia, Śląska oraz okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.


Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

źródło:

Zobacz więcej