RAPORT

Pogarda

Rabiej przerywa milczenie po kontrowersyjnym wywiadzie. Wrzuca zdjęcie z partnerem

Paweł Rabiej zamieścił zdjęcie ze swym partnerem (fot. FB/Paweł Rabiej)
Paweł Rabiej zamieścił zdjęcie ze swym partnerem (fot. FB/Paweł Rabiej)

Najnowsze

Popularne

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej po prawie tygodniu od publikacji jego wypowiedzi o ułatwianiu adopcji dzieci przez pary homoseksualne przerywa milczenie. Po tym, jak otrzymał upomnienie od swojego zwierzchnika Rafała Trzaskowskiego, nie zabierał głosu. Teraz wrzucił na Facebooka zdjęcie ze swym partnerem i życzy wszystkim szczęścia.

Polityk PO o „zniknięciu” Rabieja: Zasada jest taka - dyplomatycznie milczeć

Poseł PO, dobrze znający Rafała Trzaskowskiego, oznajmił, że Paweł Rabiej nie dostał zakazu wypowiadania się w mediach, ale jedynie sugestię, jak...

zobacz więcej

W zeszłym tygodniu wiceprezydent stolicy w rozmowie z „DGP” stwierdził: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”.

Od słów Rabieja odcięła się Platforma Obywatelska, a nawet niektóre partie tworzące Koalicję Europejską.

Za takie słowa wiceprezydenta stolicy upomniał Rafał Trzaskowski. „Działaniom Warszawy przyświeca walka z brakiem tolerancji. Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – napisał prezydent miasta na Twitterze.

Po tej interwencji Trzaskowskiego Rabiej przez kilka dni nie zabierał głosu. Teraz jednak zamieścił na Facebooku fotografię swoją i swojego partnera Michała Cessanisa; życzy wszystkim szczęścia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej