„Obwód stalingradzki” i Szwecja sąsiadami Polski. „Wiedza” studentów UW szokuje

„Państwo mnie ośmieszą w tym momencie” (fot. Shutterstock/Dean Drobot)

„Obwód stalingradzki” i Szwecja są zdaniem studentów Uniwersytetu Warszawskiego sąsiadami Polski. Uczniowie najlepszej uczelni w Polsce jako stolicę województwa kujawsko-pomorskiego wskazują Gdańsk, a województwo lubuskie przenoszą na wschód i południe kraju.

Studenci PW opracowali algorytm do przekształcania wideo w komiks

Opracowany na Politechnice Warszawskiej algorytm Comixify do przekształcania wideo w komiks, spotkał się z zainteresowaniem na całym świecie. W...

zobacz więcej

Reporterka programu „W tyle wizji” przepytała studentów Uniwersytetu Warszawskiego z podstawowej wiedzy geograficznej dotyczącej Polski.

Część uczniów nie potrafiła powiedzieć, gdzie znajduje się województwo lubuskie. Na mapie zaznaczali je na południu i wschodzie kraju. Zdaniem jednej z zapytanych osób województwo lubuskie znajduje się tam, gdzie Lublin. – Ciężko mi powiedzieć. Proszę pani, nie wiem – powiedział jeden z mężczyzn.

Problem pojawił się również, gdy reporterka poprosiła o wskazanie województwa kujawsko-pomorskiego. Jedna ze studentek województwo przeniosła nad morze, a jako jego stolicę wskazała Gdańsk. Pojawiła się jednak osoba, która potrafiła udzielić dobrej odpowiedzi.

Jedno z zadanych pytań dotyczyło państw sąsiadujących z naszym krajem. Zdaniem niektórych studentów Polska współdzieli granicę m.in. z „obwodem stalingradzkim” i Szwecją.

źródło:
Zobacz więcej