Zadźgał żonę w sądzie przed rozprawą rozwodową

Policjanci znaleźli napastnika w parku znajdującym się nieopodal sądu (fot. Wiki/Luca Mascaro)

Obywatel USA został aresztowany po tym, jak w sądzie w Tokio zamordował swoją żonę. Mężczyzna próbował następnie popełnić samobójstwo.

Wypchnął ciężarną żonę z balkonu. Sąd skazał go na 15 lat więzienia

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazałv 34-letniego Bartłomieja R. oskarżonego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad żoną i o...

zobacz więcej

Japońska agencja Kyodo wskazuje, że 32-latek uzbrojony w trzy noże przyczaił się na żonę przy wejściu do Sądu Rodzinnego w Tokio i gdy się do niego zbliżyła, zaatakował. Mężczyzna ranił ją w szyję.

Ofiara, którą media zidentyfikowały jako Kyoko Wilson, została zabrana do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Napastnik zbiegł z budynku sądu. Policjanci znaleźli go w pobliskim parku Hibiya. Usiłował popełnić samobójstwo – gdy go znaleziono, miał podcięte nadgarstki. Został przetransportowany do szpitala. Śledczy zlecili zbadanie go przez psychiatrów, żeby ustalić, czy jest poczytalny i może odpowiadać przed sądem.

Para miała się spotkać na rozprawie rozwodowej.

Budynek sądu znajduje się w dzielnicy Kasumigaseki w centralnej części Tokio. Mieszczą się tam także m.in. budynki rządowe.źródło:
Zobacz więcej