Na budynku Uniwersytetu Gdańskiego odsłonięto tablicę ku czci Lecha Kaczyńskiego

Córka byłego prezydenta RP Marta Kaczyńska, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz rektor UG dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

Na budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odsłonięto w środę tablicę upamiętniającą byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przypominającą o tym, że w latach 1972-1997 pracował on na tym wydziale gdańskiej uczelni.

Tablice al. Armii Ludowej zaklejone napisami „ul. Lecha Kaczyńskiego”

Tablice ulicowe alei Armii Ludowej w warszawskim Śródmieściu zaklejono napisami „ul. Lecha Kaczyńskiego” – poinformowała rzeczniczka Zarządu Dróg...

zobacz więcej

Tablicę odsłonili: córka Lecha Kaczyńskiego Marta Kaczyńska, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz rektor UG prof. Jerzy Gwizdała.

W ceremonii uczestniczył m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Uroczystość odbyła się po posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego, które zainaugurowało obchody jubileuszu 50-lecia istnienia UG.

Uniwersytet Gdański został powołany 20 marca w 1970 roku. Powstał z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Dziś jest to największa uczelnia w regionie.

źródło:

Zobacz więcej