Sąd uznał wszystkie wnioski dowodowe prof. Cenckiewicza w sprawie wytoczonej mu przez Nitrasa

– Jestem wdzięczny Wysokiemu Sądowi, że dopuścił wszystkie nasze wnioski dowodowe, włącznie z przesłuchaniem stron. Wychodzę z tego sądu i wyjadę z tego miasta bardzo zadowolony i szczęśliwy – powiedział prof. Sławomir Cenckiewicz. W Sądzie Okręgowym w Szczecinie rozpoczął się proces w trybie odwoławczym, który Sławomirowi Cenckiewiczowi wytoczył poseł PO Sławomir Nitras.

Cenckiewicz dla „DGP”: jestem żołnierzem prawdy historycznej

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś może być nietykalny. Że jakaś historia jest nie do opisania. Może dlatego, że mam taki stosunek do...

zobacz więcej

W sprawie wytoczonej Cenckiewiczowi przez Nitrasa historyk został zobowiązany do usunięcia z Twittera treści, które zakwestionował Nitras. O wyroku profesor Cenckiewicz dowiedział się z Twittera. W środę w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się proces w trybie odwoławczym. Sąd uznał wszystkie wnioski dowodowe złożone przez historyka.

– Nie poczuwam się do winy i jestem wdzięczny panu mecenasowi, ale przede wszystkim Wysokiemu Sądowi, że dopuścił wszystkie nasze wnioski dowodowe, włącznie z przesłuchaniem stron. Wychodzę z tego sądu i wyjadę z tego miasta bardzo zadowolony i szczęśliwy – powiedział prof. Cenckiewicz. Przypomniał, że został skazany zaocznie. – Dowiedziałem się o tym z konta twitterowego pana Nitrasa – powiedział. – A okazuje się, że kiedy tutaj przyjechałem, złożyłem wnioski, mogę jakoś argumentować, sprawa ma już zupełnie inny obrót – zauważył.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, historyk zapewnił, że każdy, kto obserwuje jego aktywność publiczną w blogosferze czy na Twitterze, wie, że „ja z mową nienawiści nie mam nic wspólnego”. – Nie mogę zgodzić się z tezą, która wybrzmiała w emocjonalny sposób na sali sądowej, że pana Nitrasa uznałem za złodzieja – powiedział prof. Cenckiewicz.

źródło:
Zobacz więcej