Podróżują pociągiem za darmo, bo mówią, że Ziemia jest płaska

Mężczyźni odpowiedzą za przerwanie ruchu pociągu i odmowę podania tożsamości (fot. Shutterstock/August_0802)

„Jesteśmy zwolennikami tezy, że Ziemia jest płaska, nie podlegamy żadnej jurysdykcji planetarnej” – tak czterech pasażerów pociągu na północy Włoch tłumaczyło karabinierom to, że podróżują bez biletu. Pociąg stał godzinę, pasażerowie odpowiedzą za to przed sądem.

Zwolennicy teorii o płaskiej Ziemi chcą zorganizować rejs na... koniec świata

Jak podaje brytyjski „The Guardian”, grupa zwolenników teorii o „płaskiej Ziemi” postanowiła ostatecznie potwierdzić swoje domysły co do kształtu...

zobacz więcej

Zdarzenie to opisała lokalna gazeta „Provincia Pavese”, a za nią dziennik „Corriere della Sera”, wyjaśniając, że doszło do niego w pociągu Intercity na trasie Mediolan – Ventimiglia.

Czterech mężczyzn w wieku od 26 do 43 lat podróżujących bez biletów odmówiło konduktorowi wylegitymowania się i podania swej tożsamości. Określili się jako „obywatele świata”, którzy mają prawo podróżować za darmo. Zamiast dowodów osobistych, których nie mieli, pokazali plakietki stwierdzające, że ich posiadacze mają prawo do „samookreślenia”.

Wyjaśnili, że są „podmiotami prawa międzynarodowego” i nie podlegają żadnej jurysdykcji. Kontrolę biletów uznali za „atak na wolny podmiot” i uznali, że jest to „ścigane przez światowy trybunał”.

Kiedy kierownik pociągu zorientował się, że gapowicze nie zapłacą kary, na stacji w mieście Pawia wezwał karabinierów. Ci zaś usłyszeli to samo tłumaczenie.

Dyskusja z członkami stowarzyszenia płaskiej Ziemi trwała godzinę. Przez ten czas pociąg stał na stacji. Karabinierzy zabrali całkowicie trzeźwych i zdeterminowanych mężczyzn na posterunek, gdzie ustalili ich tożsamość i postawili zarzuty.

Wcześniej niekarani mężczyźni odpowiedzą za przerwanie ruchu pociągu i odmowę podania tożsamości.

źródło:
Zobacz więcej