Groził daniem „w ryj”, nazywał internautów „k...ą”, „frajerami” i „skur...ynami”. Adam Bodnar staje w jego obronie

Internauta stosuje mowę nienawiści, a przedstawia się jako ofiara cenzury (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk/twitter)

O dziennikarzach TVP pisał „bydlaki, skur...yny”, o samej TVP „kurwizja”, o internautach „k...y, frajerzy, ch...”. W efekcie został zablokowany przez twitterowe konto tvp.info. Teraz broni go Rzecznik Praw Obywatelskich i pyta „dlaczego?”.

RPO o słowach Rabieja: Partie mają prawo ustalania swojego przekazu

– Partie mają prawo ustalania swojego przekazu – powiedział Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, pytany o to, czy stanie w obronie...

zobacz więcej

Mężczyzna podpisujący się jako Rafał Kubiak, znany na Twitterze troll i hejter, kryjący sie pod pseudonimem @XKubiak został w 2018 roku zablokowany przez Twitterowe konto tvp.info za swoją internetową działalność urągającą netykiecie i zwykłej kulturze osobistej. Nie mogąc pogodzić się z tym wytoczył TVP proces oraz zaangażował w swojej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, który napisał w jego sprawie list do TVP. Zastępca Adama Bodnara, Stanisław Trociuk prosi o wyjaśnienie, m.in. dlaczego administrator ocenił wypowiedź mężczyzny (porównanie do Jerzego Urbana) jako mające obraźliwy wydźwięk. Wydźwięk pisma jest taki, że internauta nic złego nie zrobił, tylko padł ofiarą cenzury.

Faktem jest, że mężczyzna został zablokowany nie z powodu jednej obraźliwej wypowiedzi. Internauta wielokrotnie w komentarzach posługiwał się językiem nienawiści, na których widok nie zasługują nasi obserwatorzy na Twitterze. @XKubiak co prawda postanowił usunąć część swoich najostrzejszych hejterskich wpisów, jednak internauci niejednokrotnie mu je przypominali, uświadamiając, że w internecie nic nie ginie.

W jednym ze swoich wpisów mężczyzna - który dziś ubolewa nad tym, że został zablokowany - sam napisał, że wyznaje prostą zasadę: "nie rozmawiać z bydlakami z TVPIS”

O redakcji Wiadomości TVP, i o samej TVP, Kubiak wielokrotnie wypowiadał się używając rynsztokowego języka nienawiści.

„Matka K...wa”, tak mężczyzna sparafrazował nicka Matki Kurki czyli Piotra Wielguckiego, publicysty i blogera.

Kubiak popełnił w swoim internetowym życiu tyle hejterskich, pełnych języka nienawiści wpisów, że mimo podjętej próby - nie wszystkie zdołał skasować i rzecznik Adam Bodnar może się jeszcze dziś przekonać, czy dobrze robi, stając w jego obronie.

źródło:
Zobacz więcej