Timmermans: Równe traktowanie LGBT musi być wpisane do polityk narodowych

Frans Timmermans weźmie udział w kampanii wyborczej w Polsce (fot. PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)

Przywiązuję wielką wagę do równego traktowania społeczności LGBT – oświadczył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. – W najbliższych latach musimy zapewnić wpisanie tego uprawnienia do polityk narodowych – przekonywał.

Prof. Zaleśny: Za wychowanie dzieci odpowiada normalna rodzina, a nie związki homoseksualne

– To rodzina odpowiada za wychowanie własnych dzieci, a nie jakieś związki homoseksualne. Jest też niedopuszczalne, żeby szkoła, która ma wspomagać...

zobacz więcej

Podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego polityk należący do Partii Europejskich Socjalistów wskazał, że „będzie stał na czele tej walki”, oraz zapewnił, że „jest oddany tej sprawie”.

Timmermans, będący kandydatem na przewodniczącego Komisji Europejskiej, poinformował, że weźmie udział w kampanii wyborczej w Polsce. Zapowiedział udział w wiecach dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz partii Wiosna Roberta Biedronia.

Timmermans, który chce się włączyć w polską kampanie do PE i lobbing LGBT: "Przywiązuje wielką wagę do równego traktowania społeczności LGBT, w najbliższych latach musimy zapewnić wpisania tego uprawnienia do polityk narodowych, będę stał na czele tej walki".

A takiego wała.. pic.twitter.com/CKPfio6IQm

— WaldemarKowal (@waldemarkowal) 19 marca 2019

źródło:
Zobacz więcej