Poszukiwania Marka Falenty. „Ukrywa się za granicą”

Marek Falenta (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Policja ma trop wskazujący na to, że Marek Falenta ukrywa się za granicą. „Rzeczpospolita” ustaliła, że jeżeli to się potwierdzi, będzie wniosek o europejski nakaz aresztowania biznesmena.

Marek Falenta ma iść do więzienia. Orzeczenie jest prawomocne

Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił tym samym zażalenia obrońców, którzy ubiegali się o odroczenie wykonania kary 2,5 roku więzienia dla Marka...

zobacz więcej

Poszukiwania Falenty, na którym ciąży wyrok dwóch i pół roku więzienia za zlecanie podsłuchów w warszawskich restauracjach, nabierają rozpędu. Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań celowych Komendy Stołecznej Policji są blisko ustalenia miejsca pobytu Falenty.

Dziennik ujawnia, że policjanci mają obiecujące tropy świadczące o tym, że biznesmen wyjechał z Polski i przebywa w jednym z krajów strefy Schengen. Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak wskazał jedynie, że do poszukiwań zostali zaangażowani policjanci „mający doświadczenie w najtrudniejszych tego typu sprawach”.

Dziennik ustalił ponadto, że biznesmen nie tylko unika odsiedzenia zasądzonego wyroku, ale jest także poszukiwany w ramach śledztwa dotyczącego tzw. małej afery taśmowej. Na dniach prokurator ma zdecydować, czy wystąpić o areszt dla Falenty i nowy list gończy.

źródło:
Zobacz więcej