Rasistowski atak na kobietę. Sprawcy myśleli, że jest Polką

Anca Vacariu była kopana i bita m.in. po twarzy (fot. FB/Anca Vacariu)

Kolejny rasistowski atak w Wielkiej Brytanii. Grupa nastolatków pobiła 34-letnią matkę, myśląc, że jest Polką.

Rasistowski atak na Polaków w Edynburgu

Szkocka policja poinformowała o motywowanym nienawiścią na tle narodowościowym ataku na dwóch Polaków, do którego doszło w sobotę w Edynburgu....

zobacz więcej

Do ataku doszło w mieście Doncaster w północnej Anglii. Ofiarą była Anca Vacariu, pochodząca z Rumunii kobieta wychowuje samotnie dwoje dzieci w wieku 3 oraz 6 lat. W sobotę 16 marca poszła po rzecz, którą zostawiła w aucie zaparkowanym przed domem. Podeszło do niej dziesięcioro nastolatków – chłopców i dziewczyn – i zaczęło ją obrażać. Kobieta zagroziła, że zadzwoni na policję, jeżeli się nie uspokoją.

– Wściekli się. Naskoczyli na mnie. Powiedzieli: ty polska pi*do, trzeba dać ci nauczkę – relacjonowała Vacariu. Opowiadała, że nastolatki przewróciły ją na ziemię i zaczęły ją brutalnie kopać i uderzać, także po twarzy. – Udało mi się wyrwać i uciec do domu sąsiada – wskazała.

– Nadal nie chcieli się uspokoić. Zniszczyli płot sąsiada i wybili cegłą okno w aucie stojącym obok. Sąsiad próbował interweniować, ale był bezsilny. Dopiero po chwili, gdy podjechał czarny SUV, trzech z nich wsiadło do auta, a pozostali uciekli – tłumaczyła.

Kobieta trafiła do szpitala. W rozmowie z mediami przyznała, że ma pretensje do organów ścigania, że jej nie ochroniły. Przyznała, że dopiero wtedy, gdy napisała na Facebooku, że służby nie chciały jej pomóc, została wezwana na przesłuchanie, i to dopiero po blisko 70 godzinach od ataku.

źródło:
Zobacz więcej