RAPORT

Kampania 2020

Zamach na rabina i izraelskiego żołnierza. Podejrzany został zastrzelony

Akcję sił bezpieczeństwa przeprowadzono w wiosce Abwein na Zachodnim Brzegu (fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH)

Izraelskie siły bezpieczeństwa zastrzeliły Palestyńczyka podejrzewanego o zabicie izraelskiego rabina i żołnierza. Do ataku doszło w wiosce Abwein na Zachodnim Brzegu.

Palestyńczycy wjechali samochodem w grupę żołnierzy izraelskich

Trzech Palestyńczyków wjechało samochodem w grupę izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu Jordanu. W odpowiedzi żołnierze otworzyli ogień do...

zobacz więcej

Służba specjalna Shin Bet poinformowała, że oddziały wojskowe, policja oraz agenci bezpieczeństwa otoczyli budynek, w którym ukrywał się podejrzany Omar Amin Abu Laila. „Napastnik otworzył ogień do naszych sił. Zginął podczas wymiany ognia” – poinformowała w oświadczeniu agencja. Dodała, że po izraelskiej stronie nie było strat ani rannych.

Akcję izraelskich sił pochwalił premier Benjamin Netanjahu. „Gratuluję im szybkiego działania, które doprowadziło do wyeliminowania nikczemnego terrorysty” – napisał w internecie. Dodał, że „długa ręka Izraela dociera do każdego, kto krzywdzi naszych obywateli lub żołnierzy”.

W niedzielę w pobliżu izraelskiej wioski Ariel palestyński napastnik śmiertelnie ugodził nożem 19-letniego izraelskiego żołnierza. Armia poinformowała, że następnie napastnik ukradł jego broń, a potem strzelał do izraelskich kierowców. Postrzelił 47-letniego rabina Achiada Ettingera, ojca 12 dzieci. W wyniku odniesionych ran Ettinger zmarł dzień później w szpitalu w Tel Awiwie. Inny postrzelony żołnierz jest w ciężkim stanie.

źródło:
Zobacz więcej