Europosłanka PO: Polska jest tym problemem, który ciąży na całości

Zdaniem Thun, jako członek UE „chcemy brać pieniądze od innych krajów, ale przypadkiem nie dawać” (fot. arch. PAP/Piotr Polak)

Kandydatka Koalicji Europejskiej Róża Thun rozpoczyna kampanię wyborczą w specyficzny sposób. W trakcie jednego ze spotkań europosłanki z wyborcami z jej ust padło wiele kontrowersyjnych zdań.

Róża Thun o funduszach europejskich: Walczymy o to, by zawieszać, zamrażać

– Propozycja dla krajów, które łamią praworządność, jest taka: nie dawać im pieniędzy. My walczymy o to: zawieszać, zamrażać te pieniądze, ale nie...

zobacz więcej

Do spotkania doszło 15 marca w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na kieleckim Wzgórzu Zamkowym. Europosłanka bardzo krytycznie oceniła sposób, w jaki Polska funkcjonuje w ramach UE.

– Tylko Polska jest tym problemem, który ciąży na całości. I to jest niezwykle bolesne. My, którzy mieliśmy Unię ożywiać i wzmacniać, jesteśmy krajem, który w tej chwili Unię osłabia. Bo to jest jeden organizm i tak to musimy widzieć – powiedziała.

Jej zdaniem jako członek UE „chcemy brać pieniądze od innych krajów, ale przypadkiem nie dawać”.

– Oni muszą temu elementowi, który choruje, dać antybiotyk. On musi wyzdrowieć – dodawała.

– Jeżeli czegoś nam zazdroszczą w tej chwili politycznie, to Koalicji Europejskiej, mam wrażenie, naprawdę. Ja przyleciałam wczoraj ze Strasburga i to robi na ludziach bardzo duże wrażenie, że nam się udało w takim szerokim wachlarzu dogadać – stwierdziła kandydatka Koalicji Europejskiej. .

źródło:
Zobacz więcej