RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Joanna Scheuring-Wielgus opuszcza Ryszarda Petru

Robert Biedroń przedstawił Joannę Scheuring-Wielgus jako kandydatkę partii w wyborach do PE (fot. PAP/Rafał Guz)

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście Wiosny do PE – poinformował lider ugrupowania Robert Biedroń. W tej kadencji Sejmu Scheuring-Wielgus wielokrotnie zmieniała barwy partyjne: była już członkiem klubu Nowoczesna, później koła poselskiego Liberalno-Społeczni, następnie z Ryszardem Petru założyła partię Teraz!, by teraz przejść do ugrupowania Roberta Biedronia.

Scheuring-Wielgus: Usłyszałam, że jestem kłopotem dla Koalicji Europejskiej

W wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wystartuję z list Koalicji Europejskiej - poinformowała posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. –...

zobacz więcej

– Witaj w domu, witaj w Wiośnie – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Biedroń, zwracając się do Scheuring-Wielgus. – To dla mnie i dla Wiosny zaszczyt, że Joanna dołączy do naszej drużyny – dodał.

Polityk poinformował, że w Wiośnie wszyscy głosowali za kandydaturą posłanki.

– Jestem przekonany, że także będąc w Parlamencie Europejskim Joanna będzie kontynuowała to trudne zadanie uzdrawiania Polski z tego wszystkiego, co przez 30 lat naszej demokracji nie zostało zrobione. W końcu trzeba wziąć miotłę i to pozamiatać, jak robi się wiosenne porządki. To robi Joanna od wielu lat – oświadczył Biedroń.

źródło:

Zobacz więcej