Kandydat KE do PE pełnomocnikiem sędziów w rozprawie przed TSUE. „Przecież to jest jakaś kpina”

Współzałożyciel inicjatywy Wolne Sądy Michał Wawrykiewicz przemawia podczas konwencji Komitetu Obrony Demokracji z udziałem liderów Koalicji Europejskiej w sprawie wyborów do PE, 16 bm. w Warszawie (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Kandydat Koalicji Europejskiej do PE Michał Wawrykiewicz reprezentuje sędziów Sądu Najwyższego przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, gdzie odbywa się rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych. „Wawrykiewicz reprezentuje kastę przed TSUE. Przecież to jest jakaś kpina” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Luksemburg: W TSUE trwa rozprawa ws. pytań prejudycjalnych SN

Rozprawa ws. pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego, dotyczących m.in. niezależności KRS, trwa w TSUE w Luksemburgu. Według polskich władz KRS jest...

zobacz więcej

W ostatnich dniach ogłoszono, kto z list KE powalczy w Wielkopolsce o głosy wyborców podczas zbliżających się wyborów do PE.

Jedynkę otrzymała była premier Ewa Kopacz, a na kolejnych miejscach znaleźli się m.in. Leszek Miller, Adam Szejnfeld i Michał Wawrykiewicz, prawnik związany z KOD i współzałożyciel inicjatywy „Wolne Sądy”.

We wtorek przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbywa się rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego, dotyczących m.in. zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów w kontekście ustrojowego modelu ukształtowania Rady oraz dotychczasowej jej działalności.

Michał Wawrykiewicz jest, przed TSUE, jednym z pełnomocników sędziów Sądu Najwyższego. „Kandydat KE do PE Michał Wawrykiewicz reprezentuje Kastę przed TSUE. Przecież to jest jakaś kpina” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

źródło:
Zobacz więcej