Gość z Airbnb nie chciał zapłacić za pobyt. Gospodarz go zabił

Sędzia opisał atak jako „tchórzliwy i podły” (fot. Shutterstock/Tero Vesalainen)

Na 11 lat więzienia sąd skazał mężczyznę z Australii, który zabił swojego gościa wynajmującego pokój w systemie Airbnb. Turysta nie chciał zapłacić za pobyt. Do zbrodni doszło w 2017 r.

USA: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo domniemanego szefa mafii

Nowojorska policja poinformowała w sobotę o aresztowaniu Anthony'ego Comello, podejrzanego o zamordowanie domniemanego przywódcy rodziny...

zobacz więcej

42-letni mieszkaniec Melbourne wynajął 36-letniemu turyście pokój w swoim domu, w którym oferował podróżującym noclegi w ramach usługi Airbnb.

36-latek zarezerwował pokój na trzy noce, potem jednak przedłużył pobyt o tydzień i zaproponował gospodarzowi dopłatę w wysokości 210 dolarów australijskich.

Gdy minął tydzień i nadszedł czas wymeldowania, okazało się, że mężczyzna nie jest w stanie zapłacić rachunku. 36-latek tłumaczył, że miał na koncie zaledwie 10 dolarów.

Turysta spakował swoje rzeczy i zamierzał opuścić lokal. Powstrzymał go właściciel mieszkania, który razem z dwójką znajomych usiłował wyegzekwować płatność za pobyt.

Znajomi gospodarza przytrzymywali turystę, a on bił go i dusił. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że dłużnik zmarł w wyniku uduszenia.

źródło:
Zobacz więcej