„To, co powiedział wiceprezydent Warszawy, budzi oburzenie środowiska PSL”

To, co powiedział wiceprezydent Warszawy, budzi oburzenie środowiska Polskiego Stronnictwa Ludowego – powiedział w programie „Gość Wiadomości” poseł PSL Piotr Zgorzelski. Dodał, że Paweł Rabiej powinien zająć się realizowaniem zadań „wynikających z ustawy o samorządzie, a nie bawić się w politykę”.

„To przygotowanie ofiar dla pedofilów”. Protest rodziców przeciw Karcie LGBT+

– Trzeba to powiedzieć wprost. Te standardy edukacji seksualnej to przygotowanie ofiar dla pedofilów. I to właśnie szykują nam rządcy Warszawy....

zobacz więcej

Piotr Zgorzelski odniósł się do protestu rodziców przeciwko karcie LGBT.

– Nie ma się co dziwić rodzicom, że protestują przeciwko czemuś, do czego nie zostali przygotowani – powiedział.

Oznajmił, że to, „co zrobił Rafał Trzaskowski, nie było ani przemyślane, ani też dobrze zaplanowane”.

– Tego typu działania, (…) wzorem choćby dobrze przepracowanego programu w Gdańsku, powinien przekonsultować przede wszystkim z rodzicami, psychologami, z osobami, które są odpowiedzialne za proces wychowawczy w szkołach – stwierdził. Jego zdaniem niestety „to się nie stało”.

„My, rodzice, mamy prawo żądać od organów państwa ochrony naszych dzieci przed demoralizacją”

W poniedziałek o godz. 16.00 przed warszawskim ratuszem rozpocznie się protest rodziców i organizacji prorodzinnych. Jego organizatorem jest...

zobacz więcej

Poseł PSL odniósł się także do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który powiedział w rozmowie z „DGP”: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”.

Poseł PSL ocenił, że zagadnienia poruszane przez Trzaskowskiego i Rabieja były „formowane podczas kampanii samorządowej, gdzie PSL startowało jako niezależna partia”.

Gościem programu był także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Stwierdził on, że „samorządy nie mają prawa wpuszczać do szkół ideologicznych środowisk, które mają swoją agendę”.

źródło:
Zobacz więcej