Kierowca Brudzińskiego przekroczył prędkość. Minister: Wpłacę pieniądze na fundację

Jutro wpłacę 500 zł na Fundację „Nadzieja” – poinformował minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Obiecał, że zwróci większą uwagę na to, z jaką prędkością poruszają się jego kierowcy.

Brudziński o strajku nauczycieli: Kto weźmie odpowiedzialność za traumę tych dzieci?

– Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, aby jakikolwiek pedagog, znakomici, kochani nauczyciele, wzięli na swoje sumienie odpowiedzialność, za...

zobacz więcej

Brudziński napisał, że chciałby zamknąć sprawę „wpadki z przekroczeniem prędkości”, jakiej dopuścił się jego kierowca. W związku z tym zadeklarował wpłatę 500 zł na Fundację „Nadzieja” i obiecał, że będzie zwracał większą uwagę na to, jak szybko jeżdżą jego kierowcy.

Po południu kierowca BMW, który wiózł ministra spraw wewnętrznych na odprawę służb mundurowych w Opolu, został zatrzymany w Bierdzanach (pow. opolski). Jak poinformowała policja, w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h jechał 98 km/h.

– 42-letni kierowca został sprawdzony w policyjnym systemie informatycznym, z którego wynikało, że wcześniej nie popełnił żadnego wykroczenia drogowego. Dlatego policjanci zastosowali środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia – poinformował asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji.

Brudziński o rezygnacji szefa SOP: Dobra okazja, by niektórzy się od niej „odkolegowali”

Rezygnacja szefa SOP gen. bryg. Tomasza Miłkowskiego to dobra okazja, by gorąco zaapelować do tych, którzy kiedyś pełnili funkcje kierownicze w...

zobacz więcej

Wcześniej minister napisał na Twitterze: „W drodze do Opola na odprawę służb mundurowych mój kierowca @SOP_GOV_PL na terenie powiatu kluczborskiego miał »odrobinę« za ciężką nogę. Pech (dla niego) trafił na nieoznakowany patrol drogowy @PolskaPolicja. Nie pomogła odznaka @SOP ani informacja, że samochód @MSWiA_GOV_PL”.

Brudziński dodał, że komendant powiatowy policji w Kluczborku „może być dumny ze swoich funkcjonariuszy”. „Ja pewno w związku z przekroczeniem prędkości przez mój służbowy samochód i w związku z zatrzymaniem przez patrol drogowy @PolskaPolicja spóźnię się na odprawę z komendantami w Opolu. #Niemazmiłuj” - poinformował w kolejnym wpisie.

Brudziński podczas uroczystości wręczenia medali „Młody bohater” w Opolu powiedział do komendanta policji w Kluczborku: „Panie komendancie, na pana ręce wyrazy uznania i szacunku dla podległych panu funkcjonariuszy policji, którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny dostrzegli zbyt prędko poruszający się samochód”.

– Mam nadzieję, że również będzie okazja, aby tych funkcjonariuszy wynagrodzić za to, że robią dobrze swoją robotę – dodał.

źródło:
Zobacz więcej