BBC: Zamachowiec z Utrechtu był już zatrzymany za związki z Państwem Islamskim

Funkcjonariusze policji na miejscu strzelaniny w Utrechcie (fot. REUTERS/Piroschka van de Wouw)

Gökmen Tanis, podejrzany o atak z użyciem broni palnej w Utrechcie, był już zatrzymany przez holenderskie organy ścigania – podało BBC. Powodem zatrzymania 37-latka było podejrzenie o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego.

Strzelanina w Utrechcie. Trzy osoby nie żyją, sprawca ujęty

Trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wyniku ataku z użyciem broni palnej, do którego doszło w Utrechcie w środkowej Holandii –...

zobacz więcej

– Kilka lat temu został zatrzymany w związku z podejrzeniami o udział w IS, jednak później został zwolniony – poinformowało BBC, powołując się na tureckiego przedsiębiorcę mieszkającego w Utrechcie.

Według najnowszych danych władz Utrechtu w wyniku ataku w tramwaju trzy osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych. Burmistrz miasta powiedział, że „motyw terrorystyczny” był najbardziej prawdopodobnym podłożem przedpołudniowego ataku.

Podłoża terrorystycznego ataku nie wykluczył także premier Holandii Mark Rutte.

Policja w Utrechcie poinformowała, że w związku ze strzelaniną w tramwaju poszukuje 37-letniego mężczyzny urodzonego w Turcji. Policja ostrzegła przed Gökmenem Tanisem i zaapelowała, aby się do niego nie zbliżać.

źródło:

Zobacz więcej