Beata Szydło: Wszyscy mamy prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego

Wicepremier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w Warszawie (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

Wicepremier Beata Szydło i wojewoda małopolski Piotr Ćwik zainaugurowali w Krakowie akcję informacyjną w regionie o „nowej piątce PiS”. – Wszyscy mamy prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego – przekonywała Szydło.

Polacy popierają „piątkę Kaczyńskiego”. Propozycje podobają się również wyborcom PO

Polacy popierają propozycje programowe określone w tzw. piątce Kaczyńskiego – wynika z badania panelu badawczego Ariadna. Wśród zwolenników nowego...

zobacz więcej

– Rząd potrafi dobrze zarządzać finansami publicznymi, dobrze gospodarować budżetem. Uszczelniliśmy system podatkowy, te miliardy złotych, które za czasów naszych poprzedników wypływały z budżetu państwa, w tej chwili są w budżecie, i dzięki temu można finansować kolejne projekty społeczne – podkreśliła Szydło.

Wicepremier oceniła, że programy społeczne, przygotowywane przez rząd PiS, „stają się również kołem zamachowym polskiej gospodarki, jak na przykład 500 Plus”. – Przygotowaliśmy kolejne projekty i rozpoczęliśmy wdrażanie ich w życie – dodała.

Wojewoda Ćwik przekonywał, że celem władz jest dotarcie z nowym programem do szerokiego grona mieszkańców Małopolski.

– Chcemy być w każdej i powiecie, spotykać się z mieszkańcami, przekazywać informacje, ale też odpowiadać na pytania. Nasze spotkania będą miały formułę konsultacji z mieszkańcami – zapowiedział.

Premier: Ruszamy w Polskę, aby informować o naszych propozycjach programowych

zobacz więcej

Jak ocenił, „rodzina jest motywem przewodnim działań rządu PiS, szeroko rozumiane programy rodzinne, kierowane do różnych grup społecznych, są realizowane i wdrażane przez rząd PiS – konsekwentnie od początku funkcjonowania rządu”.

Wicepremier Szydło i wojewoda małopolski udali się z wizytą do Myślenic i Krzeszowic. W Krzeszowicach obecny będzie również premier Mateusz Morawiecki.

Tzw. „nową piątkę PiS” przedstawił pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada ona wprowadzenie 500 Plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, trzynasta pensja dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy.

źródło:

Zobacz więcej