Nietypowe, białe zwierzę w lesie na Dolnym Śląsku. Może sarna, może daniel [WIDEO]

Nagranie ze zwierzęciem trafiło do sieci (fot. yt/ Jacek Łabiszewski)

Do sieci trafiło nagranie z Dolnego Śląska, na którym uwieczniono niespotykane tam od lat zwierzę. Autor filmu był przekonany, że w lesie zobaczył sarnę albinoskę. Jak się później okazało, to nie była sarna i nie albinoska, lecz daniel biały.

Albinosy są wśród zwierząt

Albinizm, czyli inaczej bielactwo, występujące wśród ludzi, zdarza się też w świecie zwierząt. To rzadkie zaburzenie genetyczne; jego objawem jest...

zobacz więcej

Nagranym zwierzęciem zainteresowali się lokalni leśniczy. – Obejrzeliśmy zdjęcie okazu i przypuszczamy, że to daniel. Ale na pewno nie jest to okaz z tutejszej populacji, ponieważ na naszym terenie nie żyją daniele – mówi Adam Duchaczek z Nadleśnictwa Pieńsk, cytowany przez „Gazetę Wrocławską”.

Jak dodaje leśnik, danieli w tamtejszych lasach nie było od kilku lat. Stwierdza też, że nietypowe zwierzę mogło przybyć zza naszej zachodniej granicy lub uciec z hodowli. – Zwierzęta przemieszczają się, migrują. Może przywędrował do nas z jakiejś hodowli, choć nie słyszałem, by w okolicy jakaś działała – dodaje Duchaczek.

źródło:
Zobacz więcej