Gołąb Armando poleci do Chin. Nabywca dał za niego 1,25 mln euro

Powodzeniem cieszą sie też pokazy gołębi wyścigowych (fot. Ian Forsyth/Getty Images)

Za rekordową kwotę 1 mln 252 tys. euro sprzedano gołębia wyścigowego o imieniu Armando podczas niedzielnej aukcji w belgijskiej Flandrii. Nabywcą jest obywatel Chin.

Niemiecka policja szuka gołębia pocztowego wartego 150 tys. euro

Gołąb pocztowy, którego wartość wyceniana jest na ok. 150 tys. euro, został skradziony z hodowli pod Duesseldorfem. W poszukiwania włączyła się...

zobacz więcej

W opinii mediów wydarzenie świadczy dużej i obejmującej cały świat reputacji gołębi pocztowych z Zachodniej Flandrii.

Dotychczasowi właściciele Armando – ojciec i syn, Joel i Dieter Verschootowie z miejscowości Ingelmunsters we Flandrii Zachodniej – spodziewali się, że cena za ich pięcioletniego gołębia może przekroczyć pół miliona euro. Chiński kupiec był naprawdę zdeterminowany, cenę podwojono więc w ostatnich minutach licytacji.

W 2017 roku gołąb o imieniu Golden Prince, również z Flandrii Zachodniej, został sprzedany za 360 tys. euro.


Belgijskie media informują, że Armando nie będzie już latał w wyścigach gołębi. Ma odtąd żyć w dużej wolierze i być hodowany w celach reprodukcyjnych. Do Chin Armando zostanie przetransportowany w najbliższych dniach.

Po aukcji Joel Verschoot zareagował bardzo emocjonalnie. Mężczyzna nie mógł uwierzyć, że jego gołąb, który wygrywał w ostatnich latach turnieje, osiągnął taką wartość. Ojciec i syn zamierzają dalej hodować gołębie.

źródło:

Zobacz więcej