RAPORT

Kampania 2020

Dar Młodzieży dotarł do Londynu. To ostatni przystanek „Rejsu Niepodległości”

Dar Młodzieży, który odbywa „Rejs Niepodległości” dookoła świata w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania wolności przez Polskę niepodległości zacumował w porcie w Londynie. Londyn to ostatni przystanek fregaty przed powrotem do macierzystego portu w Gdyni.

Polski podróżnik 11 lat podróżował dookoła świata. Odwiedził 165 krajów

Polski podróżnik Andrzej Sochacki zakończył najdłuższą wyprawę dookoła świata. Polegała ona na objeździe każdego z kontynentów jego obrzeżami, co...

zobacz więcej

Żaglowiec podczas postoju w porcie jest dostępny dla zwiedzających. Będzie można do niego dotrzeć specjalnym tramwajem wodnym. Ponadto w Londynie zaplanowano spotkania z Polonią oraz spotkania biznesowe z udziałem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka.

Do tej pory „Dar Młodzieży” odwiedził ponad 20 największych portów świata, gdzie promował Polskę, między innymi Osakę, Kapsztad, Singapur oraz Panamę, w której zacumował podczas Światowych Dni Młodzieży.

Fregata pozostanie w Londynie do 20 marca. Później wróci do Gdyni, gdzie 28 marca odbędzie się uroczyste zakończenie „Rejsu Niepodległości”. W uroczystościach, które mają się odbyć na Skwerze Kościuszki, wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, organizatorzy i uczestnicy rejsu.

źródło:
Zobacz więcej