Mazurek: próba wykorzystania dzieci to skandal, Broniarz powinien się wycofać i przeprosić

Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty jest absolutnie niedopuszczalna – mówi Beata Mazurek (fot. PAP/Leszek Szymański)

„Wypowiedzi Broniarza szefa ZNP są skandalem i grą polityczną” – oceniła Beata Mazurek. „Zapowiedź sparaliżowania systemu oświaty oraz próba wykorzystania dzieci, młodzieży oraz rodziców jest absolutnie niedopuszczalna” – napisała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze.

Zdaniem Beaty Mazurek Broniarz „powinien się natychmiast wycofać i przeprosić uczniów i rodziców” za wypowiedź, w której szef ZNP groził zablokowaniem promocji uczniów do następnych klas oraz rekrutacji do placówek.

Broniarz mówił o tym w wywiadzie dla Radia Zet przypominając, że to właśnie nauczyciele i rady pedagogiczne decydują o promocji uczniów. – Jeżeli skorzystamy także z tego oręża, to będziemy mieli w edukacji totalny kataklizm związany z rekrutacją albo zakończeniem kolejnych cykli edukacyjnych przez dzieci, uczniów polskich szkół – powiedział.

Wypowiedź lidera ZNP skrytykowało już wcześniej Ministerstwo Edukacji Narodowej określając ją mianem „działania wyjątkowo nieodpowiedzialnego, dla którego nie ma usprawiedliwienia. W szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł od 5 do 25 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez ZNP. Jeśli głosujący zdecydują się na strajk, rozpocznie się on 8 kwietnia.

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi. 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny; a 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasistów. 6 maja mają się zaś rozpocząć matury.

źródło:
Zobacz więcej