Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Omyłkowo wypuścili na wolność dziesięciu skazanych

Więźniowie zostali zwolnieni z zakładów karnych z powodów błędów w obliczeniach ich kar (fot. © Ralf-Finn Hestoft/CORBIS/Corbis via Getty Images)

Więzienia w Południowej Karolinie omyłkowo wypuściły 10 więźniów w okresie dwóch lat z powodu błędów w obliczaniu ich wyroków. O sprawie poinformował w tym tygodniu stanowy Departament ds. Korekcji. Jak przyznali urzędnicy, tylko sześciu skazanych powróciło do więzień.

Więzienie w zawieszeniu dla byłego burmistrza. Działał na szkodę miasta

Sąd Rejonowy w Nysie skazał na rok i 10 miesięcy więzienia, w zawieszeniu na cztery lata, byłego burmistrza Paczkowa Bogdana W. za działanie na...

zobacz więcej

Większość więźniów odsiadywała wyroki za przestępstwa związane z narkotykami wydane w latach 2009–2017, powiedziała rzeczniczka agencji Chrysti Shain. Ostatni więzień został zwolniony w 2018 roku.

Zgodnie z prawem, więźniowie są zobowiązani do odbycia co najmniej 85 procent kary, zanim może zostać rozpatrzony wniosek o wcześniejsze zwolnienie.

Dział prowadzący audyt wykrył błędy w lutym po przeglądzie rekordów. Następnie urzędnicy więzienni wydali nakazy aresztowania więźniów, którzy zostali niesłusznie wypuszczeni. Czterech z nich wciąż pozostaje na wolności.

źródło:
Zobacz więcej