Jarosław Kaczyński na Jasnej Górze. Prezes PiS modlił się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej

Prezes PiS powiedział, że Jasna Góra to dla niego bardzo ważne miejsce (fot. PAP/Waldemar Deska)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w sobotę Jasną Górę, gdzie modlił się przez Cudownym Obrazem Matki Bożej. „Dla nas, Polaków, pewnie nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie lepiej można się modlić” – powiedział w krótkim wywiadzie dla biura prasowego sanktuarium.

Jarosław Kaczyński: Dla Polski nie ma innej alternatywy niż UE

– Polska jest sercem Europy i chodzi nam o to, aby w tym sercu uzyskać dla Polaków europejski poziom życia – powiedział lider PiS Jarosław...

zobacz więcej

„Prezes Kaczyński wraz z Jadwigą Wiśniewską, europosłanką PiS, zatrzymali się na chwilę modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w intencji Ojczyzny i zbliżających się wyborów do europarlamentu, w drodze powrotnej z konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach” – poinformowały w sobotę po południu służby prasowe jasnogórskiego klasztoru.

W rozmowie z biurem prasowym sanktuarium prezes PiS powiedział, że Jasna Góra to dla niego bardzo ważne miejsce.

„Jestem człowiekiem, który się co dzień modli, i to nawet dosyć długo, ale jeśli tylko mam okazję, żeby się pomodlić tutaj – a dzisiaj taka okazja akurat się nadarzyła – to oczywiście przyjeżdżam i modlę się. Ja jestem w ciągłym pośpiechu, więc na ogół nie trwa to długo, ale akurat dzisiaj świetnie trafiłem” – powiedział Kaczyński.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tu byłem, że dzięki dobroci ojców (paulinów - PAP) mogłem się modlić pod samym obrazem, i (...) mam nadzieję, że Bóg pozwoli, że będę tu jeszcze bardzo, bardzo wiele razy. Tylko żeby Bóg pozwolił” – zakończył prezes PiS.

Jak podało biuro prasowe sanktuarium, polityk ofiarował Matce Bożej bukiet biało-czerwonych kwiatów. W jasnogórskiej zakrystii prezesa PiS witali podprzeor klasztoru o. Jan Poteralski oraz zastępca kustosza Jasnej Góry o. Michał Bortnik.

źródło:

Zobacz więcej