RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

RCB: Ponad 15 tys. odbiorców bez prądu wskutek silnego wiatru

Powalone drzewa i zniszczone groby to skutki wichury jaka przeszła przed dwoma tygodniami nad Szczecinem (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Powalone drzewa i zniszczone groby to skutki wichury jaka przeszła przed dwoma tygodniami nad Szczecinem (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Ponad 15 tysięcy odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej w związku z wichurami, jakie przeszły nad Polską – poinformowało w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najwięcej gospodarstw bez prądu jest na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Wenezuela: Nie ma prądu, kraj pogrążył się ciemnościach

Przerwanie dostaw prądu spowodowało, że w ciemnościach pogrążyła się w czwartek wieczorem czasu miejscowego znaczna część Wenezueli. Jak informują...

zobacz więcej

Zgodnie z danymi RCB na godz. 12 bez prądu jest ok. 5700 odbiorców na Mazowszu, ponad 3 tys. w Lubelskiem, niemal 1400 na Podlasiu i ok. 1200 w Zachodniopomorskiem. Trwają prace naprawcze.

Jak przekazał PAP w sobotę rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak w sobotę do południa strażacy podjęli 776 interwencji związanych z silnym wiatrem na terenie całego kraju.

Najwięcej akcji Staż Pożarna przeprowadziła na Pomorzu Zachodnim – 192, na Mazowszu – 129 oraz w Wielkopolsce i na Śląsku – po 90. Doszło też do 51 uszkodzeń dachów, głównie na Śląsku i w Małopolsce.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej