Jarosław Kaczyński: Dla Polski nie ma innej alternatywy niż UE

– Polska jest sercem Europy i chodzi nam o to, aby w tym sercu uzyskać dla Polaków europejski poziom życia – powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński, otwierając w sobotę regionalną konwencję PiS w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystapieniu ocenił, że rząd PiS „dba o interesy Polski i dba tym samym o interesy całej Europy”. – Potrzeba nam wyścigu technologicznego, a nie ścigania się w nowinkach ideologicznych – mówił.

„Trzaskowski i Rabiej nie będą decydować o tym, czego nauczą polskie dzieci”

To nie prezydent czy wiceprezydent Warszawy będą decydować o tym, czego i w jaki sposób nauczą polskie dzieci – powiedział w radiowej Trójce...

zobacz więcej

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oświadczył w swoim wystapieniu, że jego partia nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe i adopcje przez nie dzieci. Zarzucił opozycji, że dąży do afirmacji związków jednopłciowych i nadania im statusu małżeństw.

Jarosław Kaczyński powołał się na wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który powiedział, że najpierw trzeba przyzwyczaić ludzi, „że związki partnerskie to nie jest samo zło”, a potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją. Paweł Rabiej oświadczył później, że jego wypowiedź miała charakter wyłącznie prywatny.

– Wara od naszych dzieci – mówił lider PiS podczas konwencji.

„To jest nasza europejskość”

– Naszym planem, naszym programem jest to, by w sercu Europy uzyskać europejski poziom życia dla Polaków, to jest nasza europejskość; składają się na to m.in. płace i wysokość świadczeń społecznych – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Trzeba jeszcze raz zapytać o co nam chodzi, w kontekście tych wyborów, wyborów europejskich (...) Polska jest sercem Europy. I naszym planem, naszym programem jest to, by w sercu Europy uzyskać europejski poziom życia dla Polaków, to jest nasza europejskość – powiedział prezes PiS na konwencji tej partii.

Jak mówił, PiS przeprowadził pierwszy etap potrzebnych zmian w finansów, ale i w sferze społecznej. Zaznaczył, że „500 plus to symbol, emerytury to symbol”.

Prezes PiS podkreślił, że „stawką wyborów jest przyszłość naszego narodu”. – Z jednej strony jest ten projekt, który pokrótce omawiałem, a z drugiej strony jest koncepcja ideologiczna, która będzie niszczyła same fundamenty polskości, polskiej kultury. Będzie powrót do tego co było.(...) Musimy Polskę od tego obronić i obronimy – oświadczył.

Śląska Dolina Krzemowa

Premier Mateusz Morawiecki mówił na konwencji w Katowicach, że Śląsk musi stać się Doliną Krzemową Polski i Europy. Podkreślał, że są ku temu wszelkie przesłanki: wzrost produkcji przemysłowej w styczniu wyniósł w Polsce 6,1 procent, a w Unii Europejskiej 1 procent. W Polsce produkcja przemysłowa najbardziej wzrosła właśnie na Górnym Śląsku. Zdaniem premiera wynika to z prowadzonej przez rząd polityki.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd PiS „dba o interesy Polski i dba tym samym o interesy całej Europy”. – Potrzeba nam wyścigu technologicznego, a nie ścigania się w nowinkach ideologicznych – powiedział. Ocenił, że w realiach Unii Europejskiej „najlepiej będziemy mogli realizować nasze aspiracje, by Polska osiągnęła poziom życia bogatych krajów UE”.

– To, co obiecaliśmy trzy lata temu, co wydawało się niemalże niemożliwe, staje się rzeczywistością. Zachowaliśmy tę perłę przemysłu, polskie koło napędowe, czyli polskie górnictwo, energetykę opartą o górnictwo węglowe jednocześnie potrafiliśmy rozwijać innowacyjne, nowe przemysły, nowe branże, nowe sektory, nowe firmy – mówił premier. Dodał, że to wielka zasługa „wszystkich mieszkańców tej ziemi”.

Trzynasta emerytura Kaczyńskiego trafi na cel dobroczynny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński swoją trzynastą emeryturę przeznaczy na cele dobroczynne – poinformował szef jego biura Jarosław...

zobacz więcej

„Jedynką” Jadwiga Wiśniewska

Podczas konwencji zaprezentowana została śląska lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Otwiera ją obecna europosłanka Jadwiga Wiśniewska.

– Nasza drużyna w Brukseli jest zdeterminowana i ciężko pracuje dla Polski – powiedziała w swoim wystąpieniu Wiśniewska. Podkreśliła, że PiS chce, by „wszystkie państwa #UE traktowane były równo, aby Unia była silna siłą państw członkowskich”. – To my proponujemy konkretny program i kładziemy go na stole – Deklarację Europejską, w której wskazujemy, po co idziemy do PE. Nasza biało-czerwona drużyna jest gotowa do walki o lepszą Polskę – mówiła.

– Prof. Kilar, odbierając nagrodę imienia prof. Lecha Kaczyńskiego, został zapytany o to, co definiuje polskość; odpowiedział: Bóg, Honor, Ojczyzna – przypomniała kandydatka PiS.

Kolejne miejsca na liście zajmują: wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, posłanka Izabela Kloc, europoseł PiS Bolesław Piecha, poseł Waldemar Andzel, poseł Andrzej Sośnierz, Józef Kubica, Wioletta Koper-Staszowska, Bożena Szydlik oraz wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed.

Konwencja regionalna PiS w Jasionce z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

Obecny europoseł, szef sztabu PiS Tomasz Poręba, poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart otwierają listę kandydatów Prawa i...

zobacz więcej

PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego w ubiegłą sobotę konwencją w Jasionce pod Rzeszowem. Zaprezentowano wówczas Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Pod koniec lutego prezes Kaczyński i premier Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli również nowe propozycje programowe – tzw. „nową piątkę PiS”. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także „trzynastka” dla emerytów i przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

źródło:
Zobacz więcej