Raport

Epidemia koronawirusa

„Polska zobacz więcej” Zamek Królewski, Łazienki i 900 innych obiektów za pół ceny

„Znaki wolności”, tajemnice Pałacu na Wyspie i setki innych propozycji: W sobotę i niedzielę 900 muzeów, teatrów, hoteli, restauracji i klubów sportowych w całej Polsce zaprasza do skorzystania ze swoich usług z 50 proc. zniżką. Wszystko w ramach szóstej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Ministerstwo da miliony na rozwój turystyki we wschodniej Polsce

Na rozwój turystyki na wschodzie Polski przeznaczamy minimum 200 mln zł do 2026 roku – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i...

zobacz więcej

W ramach tej akcji Zamek Królewski w Warszawie zachęca do obejrzenia za połowę ceny wystawy „Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej”. Ekspozycja jest jednym z największych przedsięwzięć wystawienniczych w historii Zamku.

– Wystawa „Znaki Wolności” to chyba największa spośród wszystkich dotychczasowych wystaw zamkowych, jeśli chodzi o rozmiar, bo jest to 30 sal i prawie 500 obiektów, ale również największa, jeśli chodzi o treści, które przekazuje – mówi rzeczniczka Zamku Królewskiego w Warszawie, Izabela Witkowska.

– Wystawa zbudowana na zasadzie skojarzeń historycznych, artystycznych, politycznych, której przewodnikiem ideowym jest Jan Matejko – dodaje Witkowska. Turyści i mieszkańcy stolicy w ramach akcji mogą także zwiedzić letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego

– Jeżeli wejdziemy do Pałacu na Wyspie, warto porozmawiać z naszymi pracownikami, którzy mogą zawsze rąbek tajemnicy uchylić – zapewnia Leon Malinowski z Muzeum Łazienki Królewskie.

– Pałac na Wyspie i inne budynki król Stanisław August budował w taki sposób, żeby zaszyfrować jakieś przesłanie dla potomnych. To przesłanie tak naprawdę można interpretować na różnych poziomach, dlatego polecam spędzić weekend za pół ceny w Łazienkach, to jest okazja wyjątkowa – zachęca Malinowski.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Tam znajduje się również regulamin konkursu fotograficznego, który w związku „Weekendem za pół ceny” zorganizowały wspólnie Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

źródło:
Zobacz więcej