Kukiz śpiewa o Bolku, Mieszkowski pozuje przy swastyce, Rabiej chce adopcji

Konwencja regionalna PiS w Jasionce (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Sobotnia konwencja PiS rozpoczęła całotygodniową debatę o warszawskiej karcie LGBT+. Ale w tym tygodniu dowiedzieliśmy się też, że Niemcy uratowali polski honor, zobaczyliśmy krzyż przerobiony na swastykę, usłyszeliśmy nowy przebój Pawła Kukiza i poznaliśmy długofalową strategię Pawła Rabieja.

Konwencja regionalna PiS w Jasionce z udziałem Jarosława Kaczyńskiego

Obecny europoseł, szef sztabu PiS Tomasz Poręba, poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart otwierają listę kandydatów Prawa i...

zobacz więcej

Sobota. PiS będzie bronić rodziny

W sobotę odbyła się konwencja regionalna PiS w Jasionce k. Rzeszowa. Podczas konwencji zaprezentowana została lista podkarpacka kandydatów PiS do europarlamentu, którą otwiera Tomasz Poręba. Ogłoszona została również Deklaracja Europejska Prawa i Sprawiedliwości, czyli program według którego partia chce działać w PE. „Nasi przeciwnicy atakują naszą politykę społeczną. Co gorsza, atakują polskie rodziny i dzieci” – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do kontrowersyjnych zapisów warszawskiej Karty LBGT+.

Głęboką analizę politologiczną przedstawiła w mediach społecznościowych Walentyna Rakiel-Czarnecka, kandydatka z pierwszego miejsca z list KW PSL do sejmiku mazowieckiego. Rakiel-Czarnecka, pełna pogardy dla wyborców napisała: „PiS ma poparcie, bo sprawiło, że polski cham czuje się dumny”.

Morawiecki odznaczony przez Orbana. „Jego niezłomna postawa była inspiracją dla wielu Węgrów”

Marszałek senior Sejmu Kornel Morawiecki został odznaczony przez premiera Węgier Viktora Orbana Krzyżem Średnim Orderu Zasługi Węgier. Uroczystość...

zobacz więcej

Niedziela. Kornel Morawiecki odznaczony przez Viktora Orbana

W Warszawie premierzy Polski, Czech, Węgier i Słowacji wraz z ministrami obrony swoich krajów, wzięli udział w uroczystościach 20. rocznicy rozszerzenia NATO. Premier Mateusz Morawiecki podkreślał wyjątkowość Paktu: „Sojusz ma pewną unikatową cechę, która przyciąga wszystkie demokracje: tworzy wspólną obronę, nie umniejszając suwerenności poszczególnych krajów członkowskich”.

Podczas pobytu w Warszawie, premier Węgier Viktor Orban odznaczył marszałka seniora Sejmu Kornela Morawieckiego Krzyżem Średnim Orderu Zasługi Węgier. Orban stwierdził, że niezłomna postawa Kornela Morawieckiego w czasach Solidarności Walczącej była inspiracją dla wielu Węgrów, także dla niego samego.

Scheuring-Wielgus: Usłyszałam, że jestem kłopotem dla Koalicji Europejskiej

W wyborach do Parlamentu Europejskiego nie wystartuję z list Koalicji Europejskiej - poinformowała posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. –...

zobacz więcej

Poniedziałek. Scheuring-Wielgus obrażona na Koalicję Europejską

Bohaterka przeglądu z zeszłego tygodnia Joanna Scheuring-Wielgus już nie chce startować z list Koalicji Europejskiej. Czy to oznacza, że czeka na nią wysokie miejsce na listach Wiosny Roberta Biedronia? A skoro już o lewicy, to SLD zapowiedziało budowę 800 tys. nowych mieszkań o powierzchni ok. 50 metrów kwadratowych w ramach programu „Po prostu mieszkanie”. Propozycja rzeczywiście interesująca, szkoda, że SLD nie potrafiło budować mieszkań kiedy rządziło Polską. Jest to więc raczej nie tyle „Po prostu mieszkanie”, co po prostu zawracanie głowy.

Z krzyża zrobiono swastykę. Poseł Nowoczesnej na wystawie sztuki nowoczesnej

Do sieci trafiło zdjęcie, na którym grupa osób, wśród nich poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski, pozuje do wspólnego zdjęcia podczas wystawy...

zobacz więcej

Wtorek. Sztuka i polityka

Czasem od polityki warto odpocząć, na przykład w galerii sztuki. Ale sztuka współczesna czasem bywa polityką, a w samej galerii można natrafić na polityka… W sieci pojawiło się zdjęcie posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego pozującego z artystką Karoliną Jaklewicz przed jej „pracą” będącą namalowanym krzyżem z dorysowanymi ramionami na kształt nazistowskiej swastyki. Poseł na zdjęciu prezentuje się w doskonałym nastroju, widać uważa, że ze swastyką w tle mu do twarzy.

Kto nie potrafi się dobrze bawić w galerii sztuki, może próbować odpocząć na koncercie. Do aktywności muzycznej wraca Paweł Kukiz. Poseł nagrał piosenkę o „Bolku” i nie chodzi wcale o słynnego Bolka z kreskówki „Bolek i Lolek”. Artysta i poseł tak wyjaśnił inspiracje do powstania utworu: „Ponieważ dostąpiłem zaszczytu, że sam LECH WAŁĘSA (!) udostępnił na swoim Facebooku zdjęcie mojego domu - muszę (i chcę) się odwdzięczyć! W ramach podziękowań bardzo proszę Pana Prezydenta, aby przyjął skromny dar od wiejskiego grajka w postaci kilku nut skleconych pod strzechą…”. Z nowym przebojem Kukiz na Eurowizję już się nie dostanie, ale do europarlamentu być może tak.

Protest rolników w Warszawie. Spalone opony, świński łeb i komunikacyjny paraliż

Rolnicy, którzy w środę rano protestowali na pl. Zawiszy w Warszawie, zakończyli swoją demonstrację. Zarząd Transportu Miejskiego podał, że ruch...

zobacz więcej

Środa. Dary nieba na placu Zawiszy

Wielki poeta romantyzmu, Cyprian Kamil Norwid nie poznałby współczesnej Polski, a przynajmniej placu Zawiszy w Warszawie. Poeta pisał:

(…)
Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba....
Tęskno mi, Panie... (…)

I nam też może być tęskno do kraju, w którym szanuje się „dary nieba” i płody polskiej ziemi. Na bakier z tym szacunkiem jest AgroUnia, która w środę protestowała w Warszawie. Protestujący zablokowali pl. Zawiszy – na jezdnię wysypali jabłka, podpalili race i opony, a na torach tramwajowych położyli martwą świnię.

Episkopat Polski zaapelował o wycofanie budzących wątpliwości rozwiązań w tzw. karcie LGBT. Biskupi uczestniczący w 382. Zebraniu Plenarnym KEP przypomnieli, że zgodnie z konstytucją RP każdy ma prawo żądać ochrony dziecka przed demoralizacją.

Szef MSZ: Polska jest krajem cieszącym się coraz większym szacunkiem

zobacz więcej

Czwartek. NATO, dyplomacja i szkolenia

„Zwiększenie obecności wojsk USA w Polsce to jedno z moich najważniejszych zadań” – oświadczył minister obrony Mariusz Błaszczak, który w czwartek spotkał się z podsekretarzem obrony USA J.C. Roodem. Wszystko wskazuje na to, że amerykańskich wojsk już wkrótce w Polsce będzie jeszcze więcej.

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz zdawał w Sejmie sprawozdanie z prowadzonych przez rząd działań dyplomatycznych. Podkreślał szczególnie znaczenie funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej i NATO. Zapytał też, czyim reprezentantem w UE jest Donald Tusk, skoro to nie Polska zgłosiła jego kandydaturę na przewodniczącego RE. „To Niemcy uratowały honor i dumę polskiego społeczeństwa” – powiedział Krzysztof Mieszkowski, ten sam poseł, którego zdjęcie z „artystyczną swastyką z krzyża” ożywiło opinię publiczną we wtorek. „Panie ministrze, ja panu odpowiem, czyim reprezentantem był pan Donald Tusk – Niemców. Proszę to zapamiętać”. „Ja wohl!” można by dopowiedzieć... Nie wiemy jeszcze, czy Krzysztof Mieszkowski będzie kandydował do Sejmu, europarlamentu czy Bundestagu, ale to ostatnie wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Rozsądek zwyciężył w warszawskim ratuszu. Po kłopotach, jakie ma prezydent Trzaskowski z kartą LGBT+, zdecydował się przeznaczyć aż 2 miliony złotych na szkolenie medialne dla kadry kierowniczej. Jest to niewątpliwie pilna potrzeba. Warszawiacy coraz częściej pytają gdzie się materializuje wyremontowany stadion Skry, trzy linie metra i inne obietnice wyborcze Rafała Trzaskowskiego. Dlatego warto poćwiczyć tłumaczenie się z wdziękiem, czarowanie wyborców i straszenie PiS-em. A że to kosztuje?

Rabiej: Najpierw wprowadzimy związki partnerskie, potem czas na adopcję dzieci

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej...

zobacz więcej

Piątek. Rabiej odkrywa karty

Paweł Rabiej jeszcze nie zdążył się przeszkolić medialnie za dwa miliony a już w piątek jego słowa były na ustach milionów Polaków. „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją” – powiedział Paweł Rabiej w wywiadzie dla „DGP”. I wszystko jasne…

Koalicja Europejska trochę się ogarnęła i podała kto będzie kandydował z jej list do europarlamentu. Już wiemy, że na jedynkach pojawi się Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Róża Thun, Tomasz Frankowski a na dwójkach m.in. Joanna Mucha i Magdalena Adamowicz, wdowa po prezydencie Gdańska. Rozczarowanych nie brakuje. Pierwszy zgłosił pretensje Michał Boni, który dostał piąte miejsce w Warszawie i chce odejść z PO… Czy Boni, tak jak Scheuring-Wielgus również liczy na Wiosnę Biedronia?

źródło:
Zobacz więcej