Maciej Sulęcki będzie walczyć o pas mistrza świata WBO

Polak Maciej Sulęcki w 10-rundowej walce podczas gali DAZN w Filadelfii, pokonał Amerykanina Gabriela Rosado (95-91, 95-91, 95-93), zdobywając pas WBO International. Teraz będzie walczyć o pas mistrza świata WBO w wadze średniej. Do starcia dojdzie w połowie czerwca.

Gala KnockOut Boxing Night w Zakopanem. Włodarczyk kontra Sands walką wieczoru

Dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) zmierzy się z Haitańczykiem Alanem Sandsem (20-3, 18...

Polak podczas walki był lepszy od rywala niemal przez cały pojedynek. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w dziewiątej rundzie, kiedy w przeciągu kilkunastu sekund dwa razy padł na deski ringu.

– Nie wiem, co się stało. To było bardzo głupie. Niepotrzebnie wdałem się w bójkę, straciłem kontrolę nad sobą, panowanie i wyszło, jak wyszło – tłumaczył po walce Sulęcki.

- Nie jestem szczęśliwy, to była zła walka – dodał Sulęcki. Powiedział jednak, że jest gotowy na walkę o mistrzostwo świata. – Jestem gotowy – podkreślił.

Kolejna walka z Demetriusem Andrade

Znany promotor bokserski Eddie Hearn wcześniej mówił, że triumfator potyczki na gali organizowanej przez jego „Matchroom Boxing” może spotkać się, prawdopodobnie w połowie czerwca, z czempionem World Boxing Organization, niepokonanym na zawodowych ringach Amerykaninem Demetriusem Andrade (27–0).

Pochodzący z Warszawy Sulęcki do tej pory wygrał 28 walk, a przegrał tylko jedną, w poprzednim roku z Danielem Jacobsem (USA). Pochodzący z Filadelfii Rosado ma na koncie 24 zwycięstwa, ale też 11 porażek i remis. Dwukrotnie, w 2013 roku, boksował o pas mistrza świata, przegrywając z Giennadijem Gołowkinem i Peterem Quillinem.

Sulęcki do tej pory uznawany był za jednego z bardziej niedocenianych polskich pięściarzy, a już kilka miesięcy temu media spekulowały o możliwej potyczce mistrzowskiej z Andrade.