Oddała „policjantowi” 50 tys. złotych. Pieniądze wyrzuciła przez okno

Ofiarą oszusta padła 79-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. (fot. Shutterstock/Patryk Kosmider)

79-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. uwierzyła w policyjną akcję rozpracowywania grupy przestępczej i reklamówkę z ponad 50 tys. złotych wyrzuciła przez okno w ręce udającego policjanta oszusta – poinformowała w piątek rzecznik prasowy ostrowskiej policji Małgorzata Łusiak.

Szukały miłości, straciły pieniądze. Wykorzystał je oszust z portali randkowych

Poznawał swoje ofiary przez internet i obiecywał wspólną znajomość. 39-letni mieszkaniec Gorzowa wyłudził od poznanych na portalach randkowych...

zobacz więcej

Najpierw do seniorki zadzwoniła kobieta, zwracając się do niej po imieniu i nazywając ciocią. Nagle nieznajoma się rozłączyła, a po chwili zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jest funkcjonariuszem policji. Powiedział, że w Ostrowie Wielkopolskim działa grupa przestępcza, która oszukuje ludzi i m.in. chce okraść starszą panią.

– Oszust nakazał 79–latce włożyć wszystkie pieniądze do reklamówki i wyrzucić przez okno prowadzące na podwórze. Mężczyzna dodał, że zabezpieczy je policjant, by oszustom nie udało się okraść kobiety – opowiedziała Łusiak.

Ostrowianka zrobiła, co „policjant” nakazał. Wyrzuciła przez okno – wprost w ręce oszusta – reklamówkę, do której włożyła ponad 50 tys. złotych. Mężczyzna z reklamówką natychmiast zniknął, teraz jest poszukiwany.

– Policja przypomina, że nie odbiera żadnych pieniędzy w ramach akcji czy wypadku. Bądźmy czujni, kontaktujmy się z rodziną, ostrzegajmy bliskich i sąsiadów. Nieudane próby potwierdzają, że wiele osób już wcześniej usłyszało o podobnych przypadkach. Kiedy same odebrały takie połączenia, kończyły rozmowę i informowały policję – powiedziała rzecznik ostrowskiej policji.

źródło:

Zobacz więcej