RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityk PSL krytykuje słowa Rabieja. „Może adoptować sobie psa”

Polityk PSL Marcin Kornaga skrytykował słowa wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja (fot. arch.PAP/Piotr Nowak/tt)

„Adopcja to nie prawo to przywilej w którym w pierwszej kolejności muszą być szanowane prawa dzieci. A pan Rabiej może adoptować sobie psa” – napisał na Facebooku Marcin Kornaga. Polityk PSL odniósł się do wywiadu wiceprezydenta Warszawy udzielonego „Dziennikowi Gazecie Prawnej”.

Schetyna: Nie akceptuję wypowiedzi Rabieja na temat adopcji

Nie akceptuję wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne; to nie jest wypowiedź nikogo z...

zobacz więcej

Kornaga, działacz Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej w woj. świętokrzyskim napisał jeszcze m.in.: „Zgoda na adopcje dzieci byłaby naruszeniem prawa dzieci do rozwoju w prawidłowym wzorcu”.

Rabiej mówił w wywiadzie m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział wiceprezydent Warszawy. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”.

– Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił Rabiej. Podkreślił też, że „w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi”.

Wiceprezydent Warszawy dodał w wywiadzie, że popiera związki partnerskie. – Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne – ocenił.

Wcześniej niż Kornaga do wypowiedzi Rabieja odniósł się szef PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że ma zupełnie inne poglądy niż te przedstawione przez wiceprezydenta stolicy.

– Rozumiem, że to była prywatna opinia. Moim zdaniem on powinien zająć się sprawami reprywatyzacji, bo za nie odpowiada, a nie wypowiadać takie rzeczy, bo one nie są objęte w żaden sposób nawet rozmowami w Koalicji Europejskiej, a co dopiero jakimś projektem. Projekt dotyczy energii odnawialnej, wspólnej polityki rolnej, pozycji Polski w UE – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Wcześniej zapewnił, że „jako PSL nie popieramy małżeństw homoseksualnych, a przez to nie popieramy też adopcji dzieci przez te małżeństwa”. – To jest niezgodne z konstytucją, która mówi, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny – zaznaczył szef ludowców.

źródło:
Zobacz więcej