RAPORT

Pogarda

Policja ustala tożsamość uczestników protestu rolników na stołecznym pl. Zawiszy

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości uczestników protestu (fot. KSP Warszawa)
Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości uczestników protestu (fot. KSP Warszawa)

Najnowsze

Popularne

Policja poszukuje uczestników protestu rolników, który odbył się w środę w Warszawie na placu Zawiszy. – W piątek przyjęty został wniosek o ściganie karne sprawców w związku ze zniszczeniem nawierzchni jezdni – poinformował asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Protest rolników: policja ustaliła tożsamość kolejnych kilkunastu osób

Policjanci mają potwierdzoną identyfikację kolejnych kilkunastu uczestników środowego protestu – poinformowała na Twitterze stołeczna policja....

zobacz więcej

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą czynności mające na celu identyfikację 30 osób uczestniczących w środowej blokadzie na pl. Zawiszy.

Tego dnia rolnicy związani z AGROunią wysypali na jezdnię jabłka, obornik, słomę oraz podpalili opony. Protest nie był zgłoszony w ratuszu. Został zorganizowany jako zgromadzenie spontaniczne.

– W piątek od uprawnionego przedstawiciela Zarządu Dróg Miejskich m.st. Warszawy przyjęto wniosek o ściganie karne sprawców zniszczenia bitumicznej nawierzchni jezdni w miejscu odbywania się protestu. Straty oszacowane zostały na kwotę prawie 34 tysięcy złotych – poinformował asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Jak podaje policjant „nieustalone dotąd osoby, działając z pobudek chuligańskich, wspólnie i w porozumieniu zakłóciły porządek publiczny, utrudniały ruch pojazdów i zanieczyściły drogę publiczną”.

W celu ich identyfikacji na stronie internetowej policji opublikowano wizerunki uczestników protestu. Zostały one zarejestrowane przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości.

Informacje można przekazywać, dzwoniąc na całodobowe numery telefonów 22 603-93-50 oraz 22 603-93-51, a także drogą mailową na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl lub osobiście w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III przy ul. Opaczewskiej 8 w Warszawie.

Komenda Stołecznej Policji poinformowała w czwartek, że osiem zatrzymanych w czasie protestu osób zostało zwolnionych po przedstawieniu zarzutów z Kodeksu wykroczeń. Chodzi o chuligańskie zakłócanie spokoju, tamowanie ruchu i zanieczyszczanie drogi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej