pilne

Do godz. 12 frekwencja w eurowyborach wyniosła 14,39 proc.

Otworzył przesyłkę i znalazł ponadmetrowego węża

Zdaniem ekspertów wąż to pyton tygrysi jasnoskóry (fot. Straż miejska)

Pracownik jednej z warszawskich firm odkrył w kartonie ponadmetrowego pytona. Interweniował ekopatrol stołecznej straży miejskiej.

Mieszkaniec Wesołej znalazł w ogrodzie metrowego węża królewskiego

Ekopatrol warszawskiej straży miejskiej w poniedziałek wieczorem został wezwany przez jednego z mieszkańców dzielnicy Wesoła. Na swojej posesji...

zobacz więcej

Ekopatrol otrzymał zgłoszenie o znalezionym wężu w czwartek ok. godziny 12. Po przybyciu do jednej z firm przy ulicy Annopol pracownik stwierdził, że w trakcie rozpakowywania zamówionych towarów w jednym z kartonów znalazł ponadmetrowego węża.

Ustalono, że paczka została do niego dostarczona przez pomyłkę. Docelowo miała trafić do innego pracownika firmy. Z uwagi na podejrzenie, że może dochodzić do nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych i ich niewłaściwego transportu, na miejsce wezwano policję, która zatrzymała właściwego adresata przesyłki.

Gad został bezpiecznie odłowiony przez ekopatrol, a następnie przetransportowany do warszawskiego oddziału CITES. Specjaliści stwierdzili, że jest to pyton tygrysi jasnoskóry. Ten gatunek węża zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon.

źródło:
Zobacz więcej