PiS z ogromną przewagą. Trzy partie w Sejmie

Gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się w drugim tygodniu marca uczestniczyłoby w nich, według własnych zapowiedzi 75 proc. badanych (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Gdyby w marcu odbyły się wybory parlamentarne, 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu poparłoby PiS, 20 proc. głosowałoby na PO, 5 proc. na Kukiz'15; progu wyborczego nie przekroczyłyby PSL i Wiosna, które uzyskałyby po 4 proc. głosów – wynika z marcowego sondażu CBOS.

CBOS: Polacy popierają program „Mama 4 Plus”

Ponad 60 proc. Polaków popiera rządowy program „Mama 4 Plus”, czyli emerytury dla kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci....

zobacz więcej

PiS w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca zyskało 4 pkt proc., PO – 5 pkt proc. Notowania Kukiz'15 nie zmieniły się od ostatniego badania CBOS.

Wiosna od lutego straciła 6 pkt proc., a PSL – 1 pkt proc.

3 proc. uzyskałby SLD (wzrost o 1 pkt proc.), na 2 proc. mogłaby liczyć Nowoczesna (bez zmian). Po jednym procencie głosów uzyskałyby KORWIN (spadek o 1 pkt proc.), Partia Razem (bez zmian) i Partia Zieloni (wzrost o jeden pkt proc).

14 proc. badanych nie umiało powiedzieć na kogo zagłosuje, 1 proc. odmówił odpowiedzi na to pytanie.

Według CBOS, gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się w drugim tygodniu marca uczestniczyłoby w nich, według własnych zapowiedzi 75 proc. badanych, o 2 punkty procentowe więcej niż w lutym. 13 proc. (taki sam odsetek jak w ubiegłym miesiącu) waha się, czy wziąć udział w wyborach; 12 proc. badanych (o 2 pkt proc. mniej) z góry odrzuca możliwość uczestniczenia w głosowaniu.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 7-14 marca 2019 roku na liczącej 1046 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

źródło:

Zobacz więcej