RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Schetyna: Nie akceptuję wypowiedzi Rabieja na temat adopcji

Nie akceptuję wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne; to nie jest wypowiedź nikogo z Koalicji Europejskiej ani z Platformy – oświadczył szef PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że ten temat nie będzie elementem programu wyborczego koalicji.

Trzaskowski karci Rabieja. „Poleciłem, by zajął się wyłącznie zleconymi zadaniami”

„Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P....

zobacz więcej

Rabiej udzielił w piątek wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Mówił w nim m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział wiceprezydent Warszawy. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”.

– Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci – mówił Rabiej. Podkreślił też, że „w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi”.

Lider PO poinformował na konferencji prasowej, że nt. wypowiedzi Rabieja rozmawiał z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

– Tej wypowiedzi nie akceptuję, to nie jest wypowiedź ani nikogo z Koalicji Europejskiej, ani z Platformy Obywatelskiej. To jest wypowiedź prywatna. Dziwię się, że urzędnik samorządowy wypowiada się w takiej kwestii, a reprezentuje, czy powinien reprezentować mieszkańców swojego miasta, bo oni są jego wyborcami – podkreślił Schetyna.

– Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu, i nie pozwolimy na to, żeby ktoś, kto źle życzy Koalicji Europejskiej próbował go wprowadzić do agendy programowej wyborów europejskich, wyborów parlamentarnych i każdych następnych – oświadczył szef Platformy.

W piątkowym wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter „wyłącznie prywatny”. Dodał, że jest „w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny”.

Do sprawy odniósł się na Twitterze w piątek również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią” – napisał Trzaskowski. Dodał, że polecił Pawłowi Rabiejowi „zajęcie się wyłącznie zadaniami”, które mu wyznaczył.

źródło:

Zobacz więcej