Trzylatka zmarła dzień po przywiezieniu do szpitala. Jest śledztwo

Śledczy sprawdzają, czy zgon dziecka nastąpił na skutek błędu lekarskiego (fot. Shutterstock/hxdbzxy)

Śledztwo w sprawie śmierci 3-letniej dziewczynki w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wszczęła miejscowa prokuratura. Śledczy sprawdzają, czy zgon dziecka nastąpił na skutek błędu lekarskiego.

Tragedia w Wielkopolsce. Dwuletni chłopiec utopił się obok swojego domu

W miejscowości Rgielsko, w województwie wielkopolskim, doszło do tragedii. Dwuletni chłopiec, który w pobliżu swojego domu rodzinnego bawił się...

zobacz więcej

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała, że dziewczynka zmarła w szpitalu, w środę.

Dziecko gorączkowało od piątku. Najpierw było leczone w przychodni, do szpitala trafiło we wtorek. Dzień później dziewczynka zmarła.

Została przeprowadzona sekcja zwłok. Jednak – jak zaznaczyła rzeczniczka prokuratury – biegły nie jest jeszcze w stanie przedstawić wstępnej opinii co do bezpośredniej przyczyny zgonu dziecka. – Pobrano wycinki do badań histopatologicznych. Być może po tych badaniach przyczyna śmierci zostanie wyjaśniona – powiedziała Galas.

Zawiadomienie do prokuratury złożył w czwartek ojciec zmarłego dziecka. – Zarzuca on lekarzom z oddziału pediatrycznego błąd w sztuce medycznej – powiedziała rzeczniczka. Ojciec złożył w prokuraturze także kserokopię dokumentacji medycznej ze szpitala. – W toku hospitalizacji dziecko było poddane różnym badaniom. Lekarze podejrzewali infekcję wirusową. W rozmowach z rodzicami nie było mowy o istnieniu bezpośredniego zagrożenia życia dziewczynki. To, co się stało było zaskoczeniem zarówno dla rodziców, jak i lekarzy – powiedziała Galas.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom Wschód. Prokurator wystąpił do szpitala o przekazanie dokumentacji. Z taką samą prośbą zwrócił się do innych placówek medycznych, w których dziecko było badane, zanim trafiło do szpitala. W sprawie mają być przesłuchani lekarze, pielęgniarki, a także osoby, które przebywały wraz dziewczynką w tej samej sali szpitalnej.

źródło:

Zobacz więcej