Trzaskowski karci Rabieja. „Poleciłem, by zajął się wyłącznie zleconymi zadaniami”

Burza po słowach wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

„Wypowiedzi wykraczające poza program Koalicji Europejskiej mogą zniszczyć nasz wysiłek w walce z nienawiścią. Poleciłem wiceprezydentowi P. Rabiejowi zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem” – napisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To odpowiedź na słowa Rabieja o tym, że będzie dążył do zalegalizowania adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Rabiej: Najpierw wprowadzimy związki partnerskie, potem czas na adopcję dzieci

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej...

zobacz więcej

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się wywiad z Rabiejem, w którym zadeklarował on poparcie dla wprowadzania w Polsce związków partnerskich, a w dalszej perspektywie także możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział Rabiej.

„W zw. z rozmową z red. Mazurkiem, w której padły pytania o życie osobiste, oświadczam, że moja odpowiedź na nie ma charakter wyłącznie prywatny. Nie jest ani stanowiskiem ratusza, ani Nowoczesnej, ani Koalicja Europejskiej” – napisał Rabiej na Twitterze. Jak dodał, w sprawie adopcji dzieci przez osoby homoseksualne jest „bardzo, bardzo sceptyczny”.

Do kontrowersyjnych słów Rabieja odniósł się jego zwierzchnik – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawski radny PiS Sebastian Kaleta poinformował na Twitterze, że Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz (Nowoczesna) po słowach Rabieja – od których teraz odcina się Trzaskowski – poparł jego postulaty i zaznaczał, że należy je jak najszybciej zalegalizować.

źródło:
Zobacz więcej