RAPORT

Pogarda

Sondaż: Większość Polaków przeciwna karcie LGBT

Najnowsze

Popularne

Polacy nie chcą karty LGBT – pisze „Super Express” i publikuje wyniki sondażu IBRIS. Zdecydowana większość respondentów, bo aż 67,3 proc., uważa, że uczyć o seksie swoje dzieci powinni przede wszystkim rodzice. 54,6 proc. badanych nie popiera wprowadzenia elementów karty LGBT w szkołach.

Rabiej: Najpierw wprowadzimy związki partnerskie, potem czas na adopcję dzieci

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej...

zobacz więcej

Jak zaznacza gazeta, podpisana przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego karta LGBT+, wywołała „gorącą dyskusję” o przyszły kształt edukacji seksualnej dzieci. „Stolica rządzi się swoimi prawami, jednak Polacy nie chcą kart LGBT w swoich miejscowościach” – pisze gazeta.

Jak zaznaczono w artykule, największe kontrowersje wokół przyjętej w Warszawie kart budzi zapis o edukacji seksualnej dzieci, która w zgodzie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia ma uczyć najmłodsze dzieci o m.in. zabawie w lekarza i wczesnej masturbacji.

„SE” publikuje też wyniki sondażu IBRIS, z którego wynika, że to rodzice, a nie szkoła powinni uświadamiać swoje dzieci o seksie.

Na pytanie o poparcie wprowadzenia karty LGBT w szkołach 54,6 proc. badanych wypowiedziało się negatywnie. Tylko 28,4 proc. respondentów opowiedziało się za zapisami karty.

67,3 proc. biorących udział w badaniu popiera tezę, że naukę o seksie powinni przekazywać dzieciom przede wszystkim rodzice. Tezy tej nie popiera 29,7 proc. badanych.

Zdecydowana większość – bo 78,5 proc respondentów – uważa, że edukację seksualną należy przeprowadzić wyłącznie za zgodą rodziców. Odmiennego zdania jest 16,5 proc. biorących udział w sondażu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej