Mazurek o adopcji dzieci przez pary homoseksualne: Tej granicy do tej pory nie przekraczano

Parada środowisk LGBT w Warszawie (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują – oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, przekraczają one granicę, której „do tej pory nie przekraczano” i pozostają w niezgodzie z Konstytucją.

Rabiej: Najpierw wprowadzimy związki partnerskie, potem czas na adopcję dzieci

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej...

zobacz więcej

„Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji” – napisała w piątek na Twitterze Beata Mazurek.

Mazurek w swoim wpisie, uzasadniając swoją ocenę, przytoczyła wspomniany art. 18 Konstytucji RP: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

W piątek w „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się wywiad z Pawłem Rabiejem, wiceprezydentem Warszawy i politykiem Nowoczesnej, w którym zadeklarował on poparcie dla wprowadzania w Polsce związków partnerskich, a w dalszej perspektywie, także możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

– Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – powiedział wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej.

źródło:
Zobacz więcej