„Łowcy głów” namierzyli w Niemczech Polaka podejrzanego o handel ludźmi

Namierzanie Damiana M. zajęło raptem kilkanaście dni (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Policyjni „łowcy głów” z komendy wojewódzkiej w Katowicach namierzyli ukrywającego się w Niemczech Damiana M. z Bytomia. 31-latek, poszukiwany pod zarzutem handlu ludźmi, został zatrzymany i przekazany stronie polskiej.

„Alarm!”: Gwałcił pracownice, czuł się bezkarny. „Kobra” w końcu za kratami

Gwałcił pracownice, dręczył pracowników i groził krzywdzeniem ich dzieci, wyłudzał miliony z dotacji, miał też zastraszać świadków – takich czynów...

zobacz więcej

Zespół Poszukiwań Celowych, czyli tzw. łowcy głów z Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach poszukiwali mieszkańca Bytomia od listopada 2018 r. Za mężczyzną został wydany list gończy przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Damian M. był też ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania.

„Zaledwie kilkanaście dni zajęło naszym policjantom ustalenie, że od 2 lat Damian M. ukrywa się w Niemczech. Za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP niezwłocznie poinformowano o tym stronę niemiecką. Stróże prawa z Niemiec, po otrzymaniu szczegółowych informacji od strony polskiej, zatrzymali poszukiwanego w grudniu 2018r. w zachodniej części Niemiec, w mieście Duisburg” – oświadczyła śląska policja.

W środę policja niemiecka przekazała poszukiwanego polskim policjantom. Damian M. został przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.źródło:

Zobacz więcej