pilne

Do godz. 12 frekwencja w eurowyborach wyniosła 14,39 proc.

Trzynasta emerytura Kaczyńskiego trafi na cel dobroczynny

Prezes PiS odda swoją trzynastą emeryturę na cele dobroczynne – poinformował szef jego biura (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński swoją trzynastą emeryturę przeznaczy na cele dobroczynne – poinformował szef jego biura Jarosław Fogiel. – „Trzynastka” Kaczyńskiego może trafić na pomoc zwierzętom przeznaczonym do rzeźni. Będzie to prawdopodobnie jakaś wiarygodna organizacja, zajmująca się prawami i ochroną zwierząt lub np. zbiórka na wykup zwierzęcia przeznaczonego do rzeźni – wskazał.

Joanna Mucha: Trzynasta emerytura to upokorzenie. Mam nadzieję, że ludzie to poczują

Joanna Mucha, posłanka Platformy Obywatelskiej i była minister sportu w rządzie Donalda Tuska powiedziała, że propozycja – w ramach „piątki...

zobacz więcej

Podczas konwencji PiS, która rozpoczyna przygotowania do wyborów europarlamentarnych, przedstawiona została „piątka Kaczyńskiego”. Jeden z jej punktów to przyznanie każdemu emerytowi trzynastej emerytury – w kwocie 1,1 tys. zł.

Jak spekulowała wtedy „Gazeta Wyborcza”, prezes Kaczyński zrobił to, bo chciał sam sobie przyznać dodatkowe pieniądze.

W odpowiedzi na takie twierdzenia „GW” dyrektor biura prezesa PiS Jarosław Fogiel poinformował, że Kaczyński przeznaczy te pieniądze na cele dobroczynne.

– Od samego momentu poinformowania o programie emerytalnych „trzynastek” poseł Jarosław Kaczyński ma zamiar przekazać tę kwotę na cel dobroczynny – powiedział gazecie Fogiel.

źródło:
Zobacz więcej