Szef mBanku najlepiej zarabiającym prezesem polskich banków

Szef mBanku najlepiej jest najlepiej zarabiającym prezesem polskich banków (fot. Shutterstock/welcomia)

Najlepiej opłacanym prezesem polskiego banku w 2018 r. był Cezary Stypułkowski, szef mBanku; zarobił blisko 5,1 mln zł o 28 proc. więcej niż rok wcześniej – informuje „Rzeczpospolita”.

GUS: Rosną wynagrodzenia, zwiększa się zatrudnienie

W styczniu, w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku, przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach wzrosło o 2,9 procent, a płace o 7,5 procent –...

zobacz więcej

Na kolejnych miejscach są Brunon Bartkiewicz prezes ING Banku Śląskiego, którego zarobek wzrósł o 20 proc. do blisko 4 mln zł oraz Joao Bras Jorge prezes Millennium, którego wynagrodzenie zmalało o 35 proc. do 3,25 mln zł.

„Rzeczpospolita” informuje, że Zbigniew Jagiełło prezes PKO BP, największego banku w Polsce, otrzymał brutto 1,8 mln zł (wobec 3,3 mln zł w 2017 r.), z tego wynagrodzenie zasadnicze to 793 tys. zł, czyli 66 tys. zł miesięcznie. Gazeta przypomniała, że w połowie zeszłego roku bank wdrożył ustawę kominową, kształtującą wynagrodzenia kierownictwa niektórych spółek państwowych, co sprowadziło się do znacznego obniżenie wynagrodzeń członków zarządów i zmiany formy zatrudnienia.

Gazeta zwróciła uwagę, że ustawę kominową wdrożono także w innym państwowym banku, banku Pekao, ale po wynagrodzeniu jego prezesa Michała Krupińskiego tego nie widać. Wyniosło ono 2,1 mln zł, z czego zasadnicze 1,7 mln zł (140 tys. zł miesięcznie).

Dziennik dodał, że w 2017 r. Krupiński zarobił w banku niecałe 1,1 mln zł, ale fotel prezesa objął w połowie roku.


źródło:

Zobacz więcej