112 km na godzinę w terenie zabudowanym. Detektyw-celebryta stracił prawo jazdy

Krzysztof Rutkowski został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym prywatny detektyw Krzysztof Rutkowski. Policja odebrała celebrycie prawo jazdy.

Kasacja oddalona. Wyrok 1,5 roku więzienia dla Rutkowskiego w sprawie mafii paliwowej prawomocny

Sąd Najwyższy oddalił kasację skazanych w procesie tzw. śląskiego gangu paliwowego. Oznacza to, że wyrok 1,5 roku więzienia za wypranie 2,3 mln zł...

zobacz więcej

59-latek jechał mercedesem przez Będominek koło Nowej Karczmy (woj. pomorskie) z prędkością 112 km/godz. Rajd został nagrany przez wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie, którym poruszali się funkcjonariusze kościerskiej drogówki.

Rutkowski przyznał się do złamania przepisów i przyjął mandat w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych. Policja zatrzymała mu prawo jazdy na trzy miesiące.

Prywatny detektyw potwierdził w rozmowie z Radiem Gdańsk, że doszło do takiej sytuacji i wyraził skruchę. – Przez kilkanaście lat nie miałem ani jednego punktu karnego i jeździłem wyjątkowo ostrożnie. W środę podróżowałem z Gdańska, gdzie spotkałem się z matką zaginionej Iwony Wieczorek. Jechałem do Bytowa. Spieszyłem się, bo była to sprawa alarmowa – tłumaczy Rutkowski, który wiele lat temu utracił prawo do prowadzenia działalności detektywistycznej.źródło:
Zobacz więcej