Meysztowicz: Jeśli wygramy wybory, rozważymy zmiany w 500 Plus

Poseł Jerzy Meysztowicz (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz powiedział, że jeśli Koalicja Europejska dojdzie do władzy w Polsce, będzie rozważać zmiany w programie 500 Plus. – Można się zastanowić tylko nad wprowadzeniem kryterium dochodowego, czyli usprawnić i zrobić go bardziej sprawiedliwym – oznajmił.

Poseł Nowoczesnej ukarany przez Prezydium Sejmu za „niewłaściwą formę wypowiedzi”

Prezydium Sejmu ukarało posła Nowoczesnej Jerzego Meysztowicza obniżeniem diety parlamentarnej o 100 proc. na jeden miesiąc. Powodem ma być...

zobacz więcej

Wiceprzewodniczący Nowoczesnej mówił w Polskim Radiu 24, że odsunięcie PiS od władzy nie jest najważniejszym celem Koalicji Europejskiej.

Zdaniem posła ugrupowanie powinno przygotować program alternatywny wobec obecnej partii rządzącej.

Jerzy Meysztowicz ocenił również program 500 Plus i zapowiedział, że jeśli Koalicja Europejska dojdzie do władzy, to zostaną rozważone zmiany w tym programie. – Program 500 Plus, który w pewnych zakresach się sprawdził, jest tak na dobrą sprawę programem, który pozostanie – oznajmił.

– Można się zastanowić tylko nad wprowadzeniem kryterium dochodowego, czyli usprawnić i zrobić go bardziej sprawiedliwym – dodał.

Obecnie świadczenie 500 Plus bez kryterium dochodowego przysługuje na drugie dziecko. PiS zapowiada rozszerzenie od 1 lipca programu tak, by wypłata przysługiwała też na pierwsze dziecko.

źródło:
Zobacz więcej