„Zgrabnie przeskoczył przez siatkę”. Miś odwiedził kilkanaście zabudowań

Wraz ze wzrostem temperatury uaktywniły się niedźwiedzie. Nadleśnictwo Cisna (woj. podkarpackie) ostrzega, że drapieżniki coraz częściej podchodzą do ludzkich siedzib w poszukiwaniu pożywienia i mogą stanowić zagrożenie.

Tragedia w lesie. Niedźwiedź zabił kobietę i niemowlę

Na terenie kanadyjskiego Jukonu niedźwiedź grizzly zaatakował 37-letnią kobietę i jej dziesięciomiesięczną córkę. Kobieta i dziecko nie przeżyły....

zobacz więcej

Leśnicy opublikowali dwa filmy z niedźwiedziami. Na jednym widać, jak wspina się po siatce i zgrabnie przechodzi na drugą stronę. „Widać że ten niedźwiadek dość mocno się już zadomowił na Przysłupiu i w Krzywym. Dziś od rana gorąca linia od mieszkańców, bo odwiedził kilkanaście zabudowań. Sprawa nie wygląda różowo...” – przyznali.

Opublikowano też drugi film. „Niedźwiedź nie mogąc się doczekać na autobus zdemolował kosz na śmieci. To bardzo zły sygnał, który świadczy o tym, że wśród odpadków szuka pożywienia. Przestrzegamy przed próbami dokarmiania, które tylko mu zaszkodzą” – zaapelowano”.

„Niedźwiedź zaczyna być w naszych górach tak powszechny, że spotkanie z nim nie jest niczym nadzwyczajnym. Zwłaszcza wiosną te spotkania mogą być niebezpieczne dla ludzi. Apelujemy do sumień turystów, żeby nie zostawiali odpadków np. w miejscach odpoczynku czy na parkingach. Ostatnio niedźwiedzie są często spotykane właśnie, gdy buszują w koszach na śmieci na parkingach” – napisała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie w oświadczeniu.„Uczulamy mieszkańców, żeby zwracali uwagę na zachowania, które mogą przyciągnąć niedźwiedzie, jak np. wyrzucanie padliny czy nieodpowiednie umiejscowienie kompostowników. Niedźwiedzie lubią tam pogrzebać i robią to nawet w odległości 10 m od domów. Martwi nas, że niedźwiedziom nie przeszkadza bliskość człowieka, jego zapach. To bardzo niedobry sygnał, bo stąd tylko krok do tzw. bliskich spotkań” – podkreślono.źródło:
Zobacz więcej